w

Pogoda na pierwszy tydzień listopada

Prognoza prognozy na pierwszy tydzień listopada została przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

We wtorek – jak podaje IMGW – strefa dużego zachmurzenia i opadów deszczu związanych z oddziaływaniem chłodnego frontu atmosferycznego będzie przemieszczać się dalej na wschód.

Najładniejsza pogoda utrzymywać się będzie przez cały dzień jedynie na Podlasiu i Mazurach. Tam też do wieczora nie dotrą opady deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna będzie od 9 st. C na zachodzie do 13 st. C na wschodzie. W obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej, od 6 st. C do 9 st. C. Na szczytach Karpat i Sudetów padać będzie śnieg

W środę pogoda ma nieco się poprawić. Pojawi się sporo przejaśnień, a deszcz prognozowany jest jedynie na północy Polski. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 9 st. C na północy do 13 st. C na południu. Na wybrzeżu odczuwalnie będzie nieco chłodniej za sprawą porywistego wiatru.

Czwartek będzie pochmurnym dniem. Niemal w całym kraju miejscami padać będzie deszcz. Temperatura maksymalna będzie mocno zróżnicowana. Na zachodzie i północy kraju wskazania termometrów na ogół nie będą przekraczać 10 st. C, zaś na południowym wschodzie będzie nawet 16 st. C. Niestety w całym kraju silniejszy i porywisty wiatr będzie potęgował odczucie chłodu.

Piątek – jak wskazuje IMGW – przyniesie częściową poprawę pogody. Opady prognozowane są tylko na północy Polski, ale na niebie będzie jeszcze sporo chmur. Zrobi się wyraźnie chłodniej. W całej Polsce temperatura maksymalna będzie wynosić od 8 st. C do 11 st. C. Nieco osłabnie wiatr. Silniejsze porywy wiatru, do 60 km/h, występować będą jedynie nad morzem.

Od soboty pogodę zacznie kształtować wyż, co powinno przełożyć się na sporą ilość słońca. Opady deszczu możliwe są jedynie na Pomorzu. Termometry maksymalnie pokazywać będą od 7 st. C do 11 st. C. Niestety znów wzmoże się wiatr, więc odczuwalnie będzie chłodniej, zwłaszcza nad morzem. W niedzielę prognozowane są tam porywy wiatru nawet do 80 km/h.

źródło: IMGW / RadioZET.pl/PAP (M. Chomiuk)

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Według szefa resortu rolnictwa „bez obniżenia cen gazu nie możemy marzyć o istotnym zmniejszeniu cen nawozów”

KRIR: Konieczne wydłużenie terminów stosowania nawozów naturalnych