w

Pogoda długoterminowa. Czy lato będzie upalne, czy pochmurne i deszczowe?

Pogoda długoterminowa prognozująca, jakie będzie lato 2021, została już przygotowana przez amerykański serwis pogodowy AccuWeather. Jak z wynika z ich najnowszej prognozy długoterminowej, tegoroczne lato w Europie zapowiada się wyjątkowo upalnie. Jak wynika z modeli synoptyków dla Europy południowo-zachodniej i południowo-środkowej, średnia temperatura będzie wynosiła około 21-26 st. C w czerwcu i nawet do 34 st. C w lipcu. Wówczas zaskoczeniem nie powinny być też 40-stopniowe wartości na termometrach. W sierpniu możliwe jest nieznaczne ochłodzenie.

Pogoda długoterminowa na lato 2021 w Polsce

Nieco inaczej wygląda długoterminowa pogoda na lato 2021 dla Polski. Podczas gdy w południowej i zachodniej Europie opady mają utrzymywać się poniżej normy, do naszego kraju będą docierały kolejne niże atlantyckie, przynosząc deszcz i burze – zwłaszcza w sierpniu.

Z prognozy wynika, że nie powinniśmy spodziewać się trwających tygodniami upałów, a raczej krótkich letnich epizodów. Na termometrach zobaczymy 19-21 st. C w czerwcu, w lipcu 21-25 st. C, a w sierpniu znów między 19 a 21 st. C.

zródło: RadioZET.pl/IMGW/AccuWeather

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czy będzie chętny na zakup upadłej grupy „Owoc Sandomierski” za 22 mln zł?

Jeśli sadownicy nie będą mieć możliwości ubezpieczenia upraw, można spodziewać się załamania gałęzi produkcji…