w , , ,

Płynna miedź czy w proszku? Wodorotlenek czy tlenochlorek? Która lepsza? VIDEO

Przypływ ciepłego powietrza spowodował iż, nasze sady poczuły wiosnę. Obecnie pąki nabrzmiewają niemal w każdym sadzie. Czy to jest najlepszy moment na wykonanie zabiegu miedzią w kwestii parcha jabłoni?

Coraz częściej sadownicy sięgają po preparaty miedziowe już bardzo wczesną wiosną, w okresie nabrzmiewania pąków stosując wyższe dawki miedzi. Jest to zabieg, który ograniczy choroby kory i drewna.

“Jeśli dana odmiana jabłka ma około 70-80% nabrzmiałych pąków – tak to najlepszy moment na zabieg, jeśli nie ma takiego wyniku to napewno należy poczekać jeszcze chwilę z zabiegiem produktem miedzi”.

W początkowych fazach rozwojowych, do zielonego pąka miedź może być stosowana do walki z parchem.

Tlenochlorek czy wodorotlenek?

Najbardziej popularnymi rozwiązaniami miedziowymi są preparaty oparte o tlenochlorku lub wodorotlenku. Przypisuje się im różnice, miedzy innymi w szybkości i długości działania oraz bezpieczeństwa dla roślin. Jedna i druga forma ma wiele plusów i nie da się jednoznacznie określić, która z nich jest lepsza.

Płynna czy w proszku?

Sadownicy doskonale wiedzą, że zarówno płynna jak i w formie proszku/granulatu jest skuteczna ale która lepsza? Na to pytanie odpowie Jarek Staszewski z gminy Biała Rawska miejscowości Józefów. Sadownik prowadził w swoim sadzie kilka doświadczeń dotyczących miedzi płynnej i w proszku. Do jakich wniosków doszedł, zobaczcie sami w video-relacji:

Produktów miedziowych jest wiele na rynku. Sadownik informuję, że w tym roku zabieg wykona miedzią płynną zawiesinową firmy Lebosol / Azelis – Kupfer 350 SC. Wielu sadowników firmę Lebosol / Azelis kojarzy dzięki produktowi Aminosl. Ile kosztuje produkt miedziowy Kupfer 350 SC dowiecie się na stronie sklepu internetowego >>> więcej informacji <<< 

Portal “Kobieta w sadzie” rekomenduję ten produkt! Więcej o produkcie: 

Lebosol Kupfer 350 SC CU 5l (miedź w płynie)

Nawóz WE ( tlenochlorek miedzi)
Preparat przeznaczony do stosowania w przypadkach niedoboru składnika w roślinie,
a także w celu zabezpieczenia rośliny przed szkodliwymi patogenami.

Zawartość składnika: 24,2% miedzi, co odpowiada 350g/l Cu

Dla wszystkich roślin uprawnych w celu zaopatrzenia w miedź:
Dolistnie 0,25-0,75 l/ha w 200-400l wody
opryskiwacz plecakowy roztwór 0,05-0,2%

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje e-wnioski od 15 marca!

Plantacja borówki: metody w ochronie przed przymrozkami…