w

Pierwszy dzień wiosny i poranek poniżej -4 stopni Celsjusza

W środę o godzinie 4.07 zaczęła się nowa pora roku – astronomiczna wiosna. Od tego momentu noce stają się krótsze od dni. Z jasnych planet na niebie zobaczymy w tym czasie Jowisza, będzie też okazja na dostrzeżenie Merkurego.

A kiedy zacznie się wiosna kalendarzowa? Ten rodzaj pory roku ma niezmienną datę. Kalendarzowa wiosna zaczyna się 21 marca (tym razem będzie to czwartek) i potrwa do 21 czerwca. Okres ten został ustalony przez meteorologów po to, by łatwiej porównywać obserwacje prowadzone w różnych miejscach.

Jak podał portal sadownictwo.com: Dzisiejszej nocy i o poranku nasze stacje meteorologiczne zanotowały spadki temperatur nawet poniżej -4 stopni Celsjusza.

Najniższą temperaturę zanotowała stacja meteo w Szydłowie (województwo świętokrzyskie), gdzie spadła ona do -4,5 stopnia C. Stacja meteo w Korzybiu (województwo mazowieckie) odnotowała spadek temperatury do -4,0 stopnia C, stacja w Skierniewicach (województwo łódzkie) do -3,9 stopnia C, a stacja w Woli Żyrowskiej (województwo mazowieckie) do -3,8 stopnia C.

Niskie temperatury mogą uszkodzić kwiaty i pąki drzew owocowych.

źródło: IMGW / TVN24 / SADOWNICTWOM.COM

UDOSTĘPNIJ

Pomoc finansowa dla gospodarstw ze stratami w gospodarstwie

Sytuacja jest trudna, ale nie ma ustaleń bez rolników