w ,

Pierwsze plotki o cenach skupu wiśni

Pierwsze plotki o cenach skupu wiśni: Wysokie oczekiwania, a niskie propozycje

Sezon na wiśnie jeszcze się nie rozpoczął, a już pojawiają się pierwsze plotki o cenach skupu. Według nieoficjalnych doniesień z branży, wyjściowe ceny mogą sięgnąć 4,50 – 5,00 złotych za kilogram.

Niestety, wiosenne przymrozki mocno dały się we znaki wiśniowym sadom. Zarówno na Lubelszczyźnie, jak i w Sandomierskiem spodziewane są znacznie mniejsze plony. Plantatorzy szacują je od 1 do 4 ton z hektara. Nieco lepiej sytuacja wygląda w centralnej Polsce, ale tam plantacji wiśni jest zdecydowanie mniej.

Niedawno jeden z dużych graczy na rynku proponował minimalne ceny skupu wynoszące 1,20 zł za kilogram. Te kwoty są dalekie od oczekiwań plantatorów i nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji w sadach.

Wysokie ceny z powodu niskich plonów?

Oczekiwania wysokich cen wiśni wynikają z przewidywanych niskich plonów. Należy jednak pamiętać, że ostateczna cena będzie zależała od wielu czynników, takich jak popyt na rynku krajowym i zagranicznym, jakość owoców oraz koszty produkcji.

Sytuacja na rynku wiśni jest dynamiczna i trudno w tej chwili jednoznacznie określić, jakie będą ceny skupu. Czy plotki się potwierdzą? Należy śledzić doniesienia z branży, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

UDOSTĘPNIJ

Gmina Warka przyjmuje wnioski o oszacowanie szkód po gradzie!

Ceny pierwszych porzeczek na rynku hurtowym