w , , ,

Pierwsze oferty zakupu Gali. Jakie ceny w 2022 roku ?

Pojawiły się w branży pierwsze oferty zakupu Gali. Niestety, ale sadownicy czują się mocno rozczarowani. Oczekiwania wobec pierwszych cen odmiany Gala, były dużo wyższe!

Pierwsze oferty zakupu Gali dotyczą przede wszystkim paskowanych sportów.

Jabłka na sortowanie w rozmiarze 70 mm + są wyceniane na 1,40 zł/kg (+/- 0,10 zł/kg). Za jabłka mniejsze w rozmiarze 65 mm + sadownicy mogą otrzymać maksymalnie 1,10 zł/kg.  Najdrobniejsze owoce płacą w granicach 0,80 zł/kg. Pierwsze zaoferowane stawki są bardzo mizerne, w porównaniu do pierwszych stawek z poprzednich latach. Dodatkowo należy wspomnieć, że koszty produkcji znacząco wzrosły, co jednoznacznie wskazywałoby, że w tym roku stawki będą wyższe, niż w roku poprzednim. Jak się okazuje pierwsze stawki są niższe, od tych ubiegłorocznych.

Przypomnijmy ceny Gali na przestrzeni ostatnich trzech lat:

Wyżej wymienione ceny z lat ubiegłych zależą od sportu Gali. Niższe stawki dotyczą mniejszych jabłek i Gali Must wyższe stawki dotyczą większych rozmiarów jabłek i Gal paskowanych.

_____________________________

Gala jest dosyć specyficzną odmianą jabłek i lubi być posadzona w ciepłym klimacie. Szkółkarze, aby sprostać warunkom klimatycznym w Polsce i oczekiwaniom rynku wprowadzają wciąż nowe sporty Gali. Sukces w uprawie Gali to właśnie dobór odpowiednich mutantów do swojego sadu. Sadownicy mają ich obecnie wiele w ofercie do wyboru np.: Natali Gala, MustGalaxy®, Baigent Brookfield Gala®, Gala Schnitzer Schniga®, Gala Schnico Schniga®, Royal Beaut Proselect®, Dark Baron®, Devil Gala®, Galafab® i Gala Venus Fengal®, Zuzi Gala®, Natalii Gala® i Gala Weronika® oraz wiele wiele innych.

Należy pamiętać, aby dobierać odpowiedni sport Gali pod sad, który prowadzimy. Jakie zależności są między sadem a sportem? Jak dobrać odpowiedni sport? Czy, Gala Schniga Schnico Red może dać wybarwienie Gali Devil? Czy gleba i warunki mikroklimatyczne mają znaczenie w wybarwianiu?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych i z przeznaczeniem na soki

Światczenia emerytalno-rentowych – są nowe kwoty !