w , ,

Okna tarczowe GRIZZLY do cięcia mechanicznego

Rosnące koszty siły roboczej sprzyjają rozwojowi maszyn sadowniczych, jednym z takich przykładów są maszyny do cięcia mechanicznego. Polska firma Grunner oferuje na rynku innowacyjny system cięcia. 

Grizzly marki Grunner to urządzenie, które za pomocą czterech poziomych pił tworzy przerzedzenia w koronie drzew, usuwa pionowo rosnące gałęzie oraz gęste przyrosty na czubkach. Sprzyja to swobodnej cyrkulacji powietrza i przenikaniu światła słonecznego, co korzystnie wpływa na produktywność roślin i pomaga uzyskać lepsze wybarwienie owoców. Maszyna jest montowana z przodu ciągnika i obsługiwana za pomocą niezależnego zespołu hydraulicznego z 80-litrowym zbiornikiem, pompą z multiplikatorem, filtrem wewnętrznym i chłodnicą do chłodzenia.

Do procesu cięcia gałęzi o średnicy do 1-7 cm stosuje się tarcze tnące, które można łatwo i szybko wymienić. Każda z nich ma zamontowane tarcze dystansowe zabezpieczające pień drzewa przed odcięciem. Piła pozioma Grizzly jest idealnym uzupełnieniem cięcia kosą konturową. Stosowanie obu tych urządzeń w znacznym stopniu zmniejsza nakład pracy ludzkiej, co obniża koszty.

Jak wygląda cięcie sadu przy użyciu okien tarczowych Grizzly? Co wyróżnia maszynę? Zapraszamy do obejrzenia filmu: 

Firma Grunner oferujemy również inne innowacyjne rozwiązania :

Więcej informacji uzyskacie Państwo w kontakcie bezpośrednim w firmie GRUNNER:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych stabilne na początku grudnia

Cały zysk ze sprzedaży owoców będzie trafiał do polskiego sadownika. Koniec z pośrednikami!