w ,

Odmiany czerwonomiąższowe dostępne w Polskiej szkółce!

Spotkaliśmy się na początku września z Ryszardem Nowakowski i Arkiem Kartusem w szkółce ARNO, aby omówić proponowane odmiany jabłoni do sadów ekologicznych oraz odmiany o charakterystycznym czerwonym miąższu owoców.

Odmiany proponowane do sadów ekologicznych to np. Chopin czy Galiva – informuje w video-relacji Ryszard Nowakowski z szkółki ARNO.

Baya Marisa to odmiana czerwonomiąższowa dedykowana do ekologii, ale i również do produkcji deserowej. Termin zbioru to druga połowa września, przed Goldenem. Baya Franconia jest około 7 dni po Baya Marisa, w tej odmianie miąższ jest mniej czerwony. Te dwie odmiany polecamy bo charakteryzują się dużą odpornością na parcha – informuje w video-relacji Ryszard Nowakowski z szkółki ARNO.

Więcej na temat odmian Chopin, Galiva, Baya Marisa czy Baya Franconia dowiecie się Państwo w video-relacji, do której serdecznie zapraszamy:

Szkółka ARNO posiada odmiany o których mowa w ofercie na sprzedaż. Kontakt email: [email protected] lub kom.: 514 779 724 tel.: 0-48 66 11 779, adres szkółki: 05-622 Belsk Duży, LEWICZYN 77 a koło Grójca.

Oferta jesień 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ #JABŁONIE #DWULETNIE:
SZAMPION ARNO / M-9
EMPIRE / M-9
ARNIKA / M-9
RUBINSTAR /…

Opublikowany przez ARNO – Gospodarstwo Szkółkarsko-Sadownicze Anna i Ryszard Nowakowscy Poniedziałek, 31 sierpnia 2020


UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

– Polskie rolnictwo to polska racja stanu – powiedział premier Morawiecki

Pierwsze przymrozki przy gruncie…