w ,

Odkażanie gleby w tunelu przed sadzeniem truskawki. Forigo Mix-Tiller Dry + Basamid

Firma Agrobard 22 marca 2024r. zorganizowała pokazy odkażania gleby, w gminie Biała Rawska, gdzie zaprezentowano maszynę Forigo – Mix Tiller Dry z ciągnikiem New Holland T3.

W wielu uprawach odkażanie gleby staje się już koniecznością nie tylko z uwagi na problemy z chorobami, ale również brak siły roboczej w postaci ludzi. Odkażanie gleby przed posadzeniem truskawek jest ważnym zabiegiem, który może pomóc w uzyskaniu zdrowych i plonnych roślin. Do odkażania gleby mamy dwa preparaty:

    • Nemasol 510 SL (metam sodowy)
    • Basamid 98 GR (dazomet)

Środki te należy stosować 3-5 tygodni przed siewem lub sadzeniem truskawek.

Preparat wysypuje się do maszyny Forigo Mix Tiller Dry, która podczas jazdy chowa kamienie, uprawia, gazuje glebę i na końcu ugniata ziemię.

Optymalna prędkość robocza maszyny Forigo Mix Tiller Dry to od 1,5 do 2,2 km/godzinę. Zastosowana w tej maszynie technologia Stone buriers, pozwala na zakopywanie znajdujących się w glebie kamieni przy równoczesnej precyzyjnej aplikacji Basamidu na wymaganą głębokość. Jeśli jest taka potrzeba maszyna może być wyposażona w przystawkę firmującą zagon, rozkładającą przewody nawadniające oraz folię – informuje podczas pokazów Piotr Głogowski z firmy Agrobard.

Za aplikację Basamidu odpowiada elektroniczny aplikator z czujnikiem przepływu odmierzający właściwą porcję produktu niezależenie od prędkości poruszania się. Rośliny posadzone na odkażonej glebie charakteryzuję się znacznie wyższą zdrowotnością, niż te, które rosną na glebie nieodkażonej – informuje podczas pokazów Łukasz Stążecki z firmy Agrobard.

Zobacz w filmie niżej jak pracuje w tunelu ( uprawa truskawki ) maszyna Forigo Mix – Tiller Dry:

Podczas pokazów omówiono ciągnik New Holland T3 do sadów, szklarni i małych gospodarstw. Więcej informacji uzyskacie u doradców Agrobard:

Piotr Głogowski
Kom. 508-095-407
E-mail: [email protected]

Łukasz Stążecki
Kom. 514-415-555
E-mail: [email protected]

UDOSTĘPNIJ

Ceny jabłek na rynkach hurtowych w marcu 2024r.

Okno pogodowe na zabieg olejem parafinowym przeciwko zimującym stadiom tarcznika niszczyciela