w

Nowy minister rolnictwa Czesław Siekierski

Czesław Siekierski — polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zostanie nowym ministrem rolnictwa w rządzie Donalda Tuska. Będzie tym samym 22 politykiem (i 9 członkiem PSL), który obejmie ten ważny resort po 1989 r. Jest nie tylko politykiem, ale także ekonomistą i nauczycielem akademickim. Obecnie poseł, w przeszłości zasiadał również w Parlamencie Europejskim, gdzie pełnił szereg funkcji. Na początku tego roku był też jednym z negocjatorów porozumienia PSL i Polski 2050, dotyczącego wspólnego startu tych partii w wyborach parlamentarnych.

O Siekierskim po ostatnich wyborach głośno jest także z innego powodu. Po tym, jak nowozaprzysiężeni posłowie pokazali swoje oświadczenia majątkowe, wyszło na jaw, że Czesław Siekierski należy do osób bardzo majętnych.

Polityk ma ponad 1,5 mln zł oszczędności (w złotówkach, dolarach, euro i papierach wartościowych), dom i mieszkanie o wartości łączniej również przekraczającej 1,5 mln zł. Najbardziej imponujące są jednak… emerytury pobierane przez nowego ministra. Tych ma bowiem aż trzy i ich łącza wartość sprawia, że Siekierski jest najbogatszym „emerytem w polskim Sejmie”. Bogatszym nawet niż Donald Tusk.

Źródło: Onet, Radio Kielce, TVN24

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejszym owocem jesieni jest jabłko

Słaby rok pod względem sprzedaży ciągników