w , ,

Nowe rozszerzenia dla sadowników w stosowaniu ŚOR!

W dniu dzisiejszym 21 stycznia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer, gdzie poruszono ważne kwestię dotyczące sadownictwa. Z informacji ważnych na rok 2021 uwagę zwróciliśmy na produkty Movento, Serenade oraz Fitter.

Produkt znany wszystkim sadownikom, czyli Movento – od zeszłego roku, (dokładnie sierpień/wrzesień) dostał rozszerzenia w uprawach jagodowych. Nowe rozszerzenie z roku 2020 dotyczą przede wszystkim upraw jagodowych – borówka! Movento może być śmiało stosowane w uprawie borówki. Pamiętajmy, że w Polsce ta uprawa stanowi spory odsetek na tle Europy.

Movento 100 SC jest środkiem owadobójczym. Zalecana dawka do stosowania w uprawie borówki to 0,75 l na hektar, maksymalnie dwa zabiegi w sezonie.

Z ciekawych rozwiązań dla sadowników, firma Bayer w swojej gamie posiada produkt Serenade. Serenade to produkt biologiczny oparty o bakterię. Rozszerzenie na ten rok dotyczy stosowania Serenade w walce z zarazą ogniową. Od tego roku sadownicy mogą śmiało stosować produkt w opanowaniu zarazy ogniowej.

Nowość w rejestracji dla sadowników to Fitter. Fitter wcześniej mial bardzo ograniczoną rejestrację dla uprawy pod osłonami, natomiast od listopada 2020 dostał spore rozszerzenie stosowania w uprawach pestkowych i jagodowych. Produkt zwalcza głównie szkodniki takie ja mszyce.

Nowy fungicyd dla jabłoni i gruszy – Luna Care 71,6 WG

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wniosek o umożliwienie emerytowi dalszego prowadzenia gospodarstwa – wyjaśnienia MRiRW

Prosty sposób na znalezienie pracownika dla sadownika/rolnika!