w ,

Niemiecki rynek zakochał się w tej gruszce. Alessia to krzyżówka Doyenne du Comice z Red Williams

foto: www.freshplaza.com

Urocza, pulchna gruszka o niepowtarzalnym aromacie, ciesząca się coraz większą popularnością głównie na rynku niemieckojęzycznym

Największy holenderski eksporter owoców, firma Oskam, zakończył niedawno swój pierwszy sezon na gruszki Alessia, pakując ponad 90% owoców klasy I. Było to na krótko przed rozpoczęciem zagranicznego sezonu gruszek w 2024 r.

„Mniej niż dwa procent zgnilizny i prawie pięć procent dobrej, nadającej się do sprzedaży klasy II. To dane liczbowe, z których możesz być dumny. Nasz zespół zajmujący się uprawą zasługuje na ogromne pochwały; udało mu się zebrać średnią produkcję netto wynoszącą prawie 6 kg gruszek po jednego roku wegetacyjnego tej odmiany czerwonej gruszki, mimo że doświadczenie z nią jest nadal dość ograniczone” – mówi Kees Oskam.

Alessia to krzyżówka Doyenne du Comice z płodną, ​​produktywną odmianą Red Williams.

„W rezultacie otrzymujemy piękną gruszkę o wyjątkowym aromacie, która zyskuje popularność zwłaszcza na rynkach niemieckojęzycznych. Uprawa na podwójnych, rozwidlonych, pośrednich łodygach okazała się skuteczna, a gruszki zachowały swój kolor przez cały sezon wegetacyjny. Ponadto, zbiory przebiegają długo po ostatniej konferencji. To istotna dodatkowa korzyść dla przyszłych hodowców” – podsumowuje Kees.

źródło: www.freshplaza.com

UDOSTĘPNIJ

Zakłócenia w transporcie z Europy do Azji to realny problem dla polskich jabłek.

Rolnicy blokują w poniedziałek drogi na południu