w ,

Nie płacą sadownikom za jabłka! Zmienili nazwę firmy! Czy chcą zmylić sadowników?!

Temat należności za jabłka jest mocno na czasie. Wielu sadowników w ostatnich latach sprzedało jabłka do spółek z o. o. i nie odzyskało pieniędzy. Często sadowników do sprzedaży zachęcają ceny lepsze, niż te oferowane w grupach producenckich. Jeśli mówimy o grupach to warto zaznaczyć, że one również nie chętnie się przyznają do faktu, że też sprzedały jabłka do spółek z o. o. i nie odzyskały pieniędzy! Wniosek jest jeden: Ludzie wstydzą się faktu, że zostali oszukani!

Na początku roku okazało się, że jest wielu sadowników którzy nie odzyskali swoich pieniędzy od firmy JUS z Cendrowic koło Góry Kalwarii.

Rok temu zgłosiło się do nas kilka osób między innnymi Pani Małgosia czekająca na termin sprawy. Od ponad roku nie otrzymująca pieniędzy za jabłka. Pan Robert napisał do nas na początku roku 2020 o zaległości na kwotę 10 tys. złotych a  jak opowiadał jego kolega nie otrzymał zapłaty za jabłka w kwocie 40 tys. złotych. Kolejną osobą bez pieniędzy za jabłka jest Pani Agnieszka, która wysyłała bezskutecznie wezwania do zapłaty –  to tylko kilka przykładów z początku tego roku.

Co ciekawsze firma chyba pragnie być sprytniejsza, od sadowników, ponieważ została zmieniona nazwa spółki po wyjściu na jaw kilkunastu nie zapłaconych faktur sadownikom za jabłka! Firma nie zmieniła swojej siedziby a jedynie nazwę na „Dwa Owoce”! NIP pozostał bez zmian!

Mimo wielu ostrzeżeń na początku roku o firmie „JUS”, sadownicy nadal sprzedawali jabłka do tej samej firmy o nazwie „Dwa Owoce” – zapewne nie świadomie!

Znamy już  przykład jednego prezesa w okolicach Białej Rawskiej, który kupował jabłka na giełdzie internetowej najpierw pod imieniem Jan a następnie Stanisław…

Ostrzegamy Państwa, ponieważ wiemy o wielu sytuacjach obecnie w branży iż, firma „JUS” czytaj „Dwa Owoce” nie płaci sadownikom.  O zaległościach, które są wobec państwa można informować na grupie facebook „DŁUŻNICY”!

Jeśli chcą państwo podzielić się z nami swoją historią i ostrzec sadowników zapraszamy do kontaktu!

Jak odzyskać należności za jabłka?! Wyjaśnia Radca Prawny

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sezon sadowniczy upłynął pod znakiem gradu, przymrozków i koronawirusa!

Cztery nowe nabory wniosków PROW! Zobacz jaki dla Ciebie!