w

Nadciąga duże ochłodzenie poprzedzone burzami i ulewami

Ledwo zrobiło się gorąco, a już nadciąga duże ochłodzenie poprzedzone burzami i ulewami. Załamanie pogody przyniesie cyklon Dawid. Sprawdź prognozę.

W poniedziałek (22.05) ostatnie chwile, aby nacieszyć się słońcem i przyjemnym ciepłem. W całym kraju będzie pogodnie, a na termometrach od 19 stopni na południowym wschodzie do 23 stopni na północnym zachodzie.

Jednak we wtorek (23.05), już z samego rana, na zachodzie i południu kraju zachmurzy się, zacznie padać, a po południu, gdy deszcze dotrą do centrum, pojawią się także burze, miejscami gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem.

Temperatura jeszcze utrzyma się na poziomie powyżej 20 stopni, ale tylko do czasu nadejścia burz i opadów, które przyniosą stopniowe ochłodzenie. To zasługa cyklonu Dawid, który wkroczy wraz ze strefą zbieżności wiatru.

W środę (24.05) zmiana pogody sięgnie już całego kraju. Będzie się chmurzyć, padać, a temperatura miejscami nie zdoła przekroczyć w najcieplejszym momencie dnia 15 stopni.

W czwartek i piątek (25-26.05) z parasolami się nie rozstaniemy. Będzie padać, lokalnie także grzmieć. Temperatura mocno zróżnicowana, w jednych miejscach poniżej 15 stopni, a w innych powyżej 20 stopni.

Uprzedzamy, że w drugiej połowie tygodnia ochłodzi się na tyle, że w pogodne noce i wczesne poranki temperatura będzie spadać poniżej 5 stopni, miejscami do blisko zera, a przy gruncie niewykluczone są przymrozki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualne zalecenia sadownicze – 21 maj 2023r.

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 22 maja 2023 r.