w

Nadchodzi załamanie pogody. Z dnia na dzień ochłodzi się

Nadchodzi załamanie pogody. Z dnia na dzień ochłodzi się o kilkanaście stopni, spadnie śnieg i krupa

Dopiero co zaczęliśmy się cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą, a już zbliża się jej ostre załamanie. Z dnia na dzień ochłodzi się nawet o kilkanaście stopni, spadnie śnieg i krupa śnieżna. Sprawdź prognozę.

Póki co jeszcze znajdujemy się pod wpływem pogodnego wyżu, który panuje nad wschodnią Polską, jednak znad Morza Północnego nad Bałtyk pędzi już układ niżowy, a wraz z nim nagłe załamanie pogody.

W środę (13.04) będzie jeszcze pogodnie, sucho i ciepło. Przy miejscami bezchmurnym niebie spodziewamy się bardzo przyjemnych temperatur, które dochodzić będą późnym popołudniem na zachodzie i południowym zachodzie kraju nawet do 20 stopni w cieniu.

Czwartek (14.04) będzie ostatnim ciepłym i słonecznym dniem, z pierwszymi oznakami zmian w aurze. Zachmurzenie zacznie rosnąć, ale opadów spodziewamy się tylko na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej. Na termometrach od 15 do 20 stopni, a miejscami na zachodzie i południu do 22-23 stopni.

W nocy z czwartku na piątek (14/15.04) i w piątek (15.04) ostre załamanie pogody. Zachmurzy się, zacznie padać, chwilami intensywnie. Nie można wykluczyć, że pojawią się też burze z gradem, a na północy i północnym wschodzie może spaść krupa śnieżna, zabielając przejściowo krajobrazy.

Na zachodzie z dnia na dzień temperatura maksymalna obniży się nawet o kilkanaście stopni. Zamiast przeszło 20 stopni będzie poniżej 10 stopni, w dodatku uczucie zimna będzie potęgować porywisty, przeszywający wiatr. Termometry wskażą od 6 stopni na północnym zachodzie do 13 stopni na wschodzie.

W sobotę (16.04) jeszcze zimniej. W najcieplejszym momencie dnia na południu kraju będą zaledwie 3-4 stopnie, a to oznacza, że oprócz deszczu może tam padać deszcz ze śniegiem, a na pogórzu i w górach sam śnieg. Wiosna znów zmieni się w zimę, i to znienacka.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Temperatura może spaść nawet do -5 st. C. !

Problemy z dostępnością nawozów azotowych