w

Myślał, że celuje w dzika… zastrzelił chłopca w sadzie. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia.

To emerytowany policjant zastrzelił chłopca w szkolnym sadzie. Tak ustalili śledczy. Dariusz Ch. usłyszał już zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania tłumaczył, że był przekonany, iż strzela do dzika – czytamy na portalu Dziennik Wschodni.
Policjanci od początku zakładali, że nastolatek mógł paść ofiarą myśliwego, który pomylił go ze zwierzęciem. W niedzielę, w rejonie szkoły nie zgłaszano jednak żadnego polowania. Śledczy sprawdzali myśliwych z okolicy. Około dobę po zdarzeniu zatrzymali 51-letniego Dariusza Ch., emerytowanego policjanta. W ręce kryminalnych trafił również jego kolega 41-letni Marcin B. – mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że początkowo obaj mężczyźni utrzymywali, że nie było ich na miejscu zdarzenia. Później jednak Marcin B. przyznał się do zarzutów i dokładnie zrelacjonował przebieg wydarzeń. Okazało się, że w niedzielę wieczorem pojechał z Dariuszem Ch. na nielegalne polowanie.

Sam Dariusz Ch. również zmienił swoje wyjaśnienia. Przyznał, że to on strzelał w niedzielny wieczór. Był przekonany, że celuje do dzika. Bardzo dokładnie zrelacjonował przebieg wydarzeń. Śledczy nie zdradzają jednak szczegółów. Będą weryfikować te wyjaśnienia. Najprawdopodobniej poprzez konfrontację myśliwego z kolegami zabitego nastolatka.

Śledczy postawili Dariuszowi Ch. zarzut zabójstwa z tzw. zamiarem ewentualnym. Mężczyzna strzelał bowiem bardzo blisko szkolnego internatu. Godził się więc z tym, że kula może trafić człowieka. Za tego rodzaju przestępstwo grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

Z kolei Mariuszowi B. grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju.

źródło: www.dziennikwschodni.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

  1. niska kara !!! za takie usprawiedliwianie że to dzik, mógł sprawdzić czy trail współczucie dla matki dziecka.
    straszne prawo i gupota ludzka nie ma granic wielka tragedia co matka musi odczuwać.
    Niech zacznie działać prawo u nas w Polsce na taką sytuacje i zadość uczynienie finansowe dla matkitego dziecka.

Stawka godzinowa w 2021 dla pracowników będzie wynosić ponad 18 zł brutto?!

Braknie siły roboczej w branży sadowniczej przez COVID-19!