w

Morawiecki zapowiedział szybkie utworzenie programu ubezpieczeniowego dla rolników

Mateusza Morawieckiego i minister Grzegorza Pudy odwiedzili rodzinne gospodarstwo rolne Mirosławy i Wojciecha Ellwart położone w Miłoszewie w powiecie wejherowskim.

Tutaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział szybkie utworzenie programu ubezpieczeniowego dla rolników. Według szefa rządu te nowe rozwiązania powinny obejmować nie tylko klęski żywiołowe, ale także kwestie wynikające z takich chorób zwierząt, jak afrykański pomór świń czy grypa ptaków.

– Możemy obiecać, że ten system zbudujemy w najbliższych miesiącach, aby był gotowy na następny sezon – zapowiedział premier Morawiecki.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Puda po raz kolejny zaapelował o solidarność z rolnikami.

– Chcemy, aby wszyscy Polacy zrozumieli, że bez rolnika, bez jego produkcji i ciężkiej pracy nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego – podkreślił minister i dodał, że należy rolnikom przywrócić godność, która w pewnym sensie została im odebrana.

– Chcemy, aby rolnicy nie czuli się gorsi od osób mieszkających w mieście. Chcemy, aby młodzi ludzie chcieli zostać na wsiach, aby mieli zapewnione żłobki, szkoły, żeby ta funkcjonalność polskiej wsi zwiększyła się jeszcze bardziej – kontynuował szef resoru rolnictwa Grzegorz Puda.

Rolnictwo jest branżą priorytetową w polityce polskiego rządu – powiedział premier Mateusz Morawiecki

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Ciągnik idealny na areał 10 hektarów – opinia sadownika Ireneusza Skrzypczaka

„…przez ostatnie 10 miesięcy minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda nic nie zrobił”?