w

Mirosław Maliszewski domaga się ujawnienia podmiotów, które importowały z Ukrainy

Nadmierny import malin, koncentratu i innych produktów rolno-spożywczych z Ukrainy stał się przyczyną protestów polskich rolników. Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, domaga się ujawnienia podmiotów, które w 2022 i 2023 roku importowały te produkty.

Protesty rolników obejmują różne gałęzie rolnictwa. Rolnicy sprzeciwiają się nadmiernemu importowi nie tylko zbóż, ale także świeżych i mrożonych malin, soku jabłkowego i innych produktów.

Mirosław Maliszewski podkreśla, że protesty są w pełni uzasadnione. Rolnicy sprzeciwiają się niektórym założeniom unijnego Zielonego Ładu, a także nadmiernemu importowi z Ukrainy, który negatywnie wpływa na polski rynek rolny.

– Bezpośrednią przyczyną był niekontrolowany import i dopuszczenie, aby do Polski te produkty mogły wpływać bez cła i bez jakichkolwiek ograniczeń. Dlatego jako Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezes Związku Sadowników RP kieruję w tych dniach pisma do instytucji państwowych, o podanie listy podmiotów, które zajmowały się w 2022, 2023 importem ww. produktów z Ukrainy.
Więcej w materiale wideo:
UDOSTĘPNIJ

Teraz żaden skład już nie przejedzie! Rolnicy wyrzucili złom na tory!

Campagnola Stark 90 sekator od zadań specjalnych! Golden Sad sprawdza średnicę obciętych gałęzi.