w

Ministerstwo wciąż analizuje przepisy dotyczące oleju i opłaty kaucyjnej…

W odpowiedzi na wniosek KRIR, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w poinformowało, że w chwili obecnej w dalszym ciągu prowadzone są prace związane z przygotowanie finalnej wersji zmiany przepisów w zakresie gospodarowania zużytymi olejami i związanej z nim dodatkowej opłaty kaucyjnej, ponadto przekazało do wiadmości co następuje:

„Analizujemy w tym momencie m.in. przekazane uwagi przedsiębiorstw zajmujących się obrotem produktami smarowymi/olejowymi, a także analizujemy wpływ pandemii COVID-19 na nasz projekt, m.in. w zakresie wprowadzenia kwestii ew. opłaty kaucyjnej (depozytowej).
Analizowane są także szczegóły organizacyjne i techniczne związane z praktycznym wdrożeniem ww. rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu wszystkich podmiotów, którzy mają do czynienia z obrotem produktami smarowymi i olejem opadowym.
Dodatkowo zaznaczam, że z uwagi na istotność planowanej legislacji, przyjęcie projektu przez Rząd, a następnie parlament, przyjęcie przedmiotowej regulacji, będzie poprzedzone szerokimi konsultacjami publicznymi, w tym z udziałem branży.
Zakończenie prac nad projektem i przekazanie projektu do konsultacji publicznych jest obecnie wstępnie planowane w III kwartale obecnego roku.”

źródło: krir.pl

foto: http://falco-oleje.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie dla producentów brzoskwiń, nektarynek i moreli?

Rusza skup truskawki w powiecie Grójeckim! Jakie ceny?