w ,

Minister Rolnictwa złożył zawiadomienie do prokuratury ws. KAMPOL-FRUIT !

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę Kampol-Fruit. Jak zapewnił w środę wieczorem w mediach społecznościowych, resort dołoży wszelkich starań, by rolnicy odzyskali swoje należności.

„Jako minister rolnictwa i rozwoju wsi złożyłem zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę Kampol-Fruit” – przekazał Kowalczyk na swoim profilu na Twitterze.

Dodał, że w resorcie rolnictwa „dołożymy wszelkich starań, żeby rolnicy odzyskali swoje należności”.

W poniedziałek kilkudziesięciu rolników protestowało pod zakładami Kampol-Fruit w Rykach. Chodziło o dostawców, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane w sezonie owoce i warzywa.

Protestujący nie zgadzają się na zaproponowany im układ ze strony zadłużonej firmy, w ramach którego – jak podano – rolnikom zaproponowano umorzenie połowy należności, a wypłatę reszty w ratach rozłożonych nawet na trzy lata. Dodano, że w przypadku banków i podmiotów instytucjonalnych ten sam układ przewiduje spłatę całości zadłużenia wraz z należnymi odsetkami.

źródło: https://www.propertynews.pl/ / PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd sekatora elektrycznego przed sezonem cięcia w sadzie. Dlaczego warto wykonać?

Polscy producenci jabłek chcą zwiększyć wolumenu eksportu jabłek do Egiptu