w

Minimalne ceny skupu owoców. Zaproponowana stawka ma się nijak do realiów!!!

W związku z podaniem do publicznej wiadomości minimalnych cen owoców jagodowych na sezon 2023, Związek Polskich Producentów Malin wyraża sprzeciw i oburzenie w stosunku do propozycji dalece odbiegających od oczekiwań producentów owoców.

Szczególnie jesteśmy zaniepokojeni ceną malin, ponieważ według specjalistów koszt wyprodukowania 1kg malin wynosi około 4 zł, plus koszt zbioru około 1.5 zł, więc zaproponowana stawka ma się nijak do realiów. Związek Polskich Producentów Malin stanowczo protestuje przeciw, tak niskim cenom. W związku z tym zapowiadamy radykalne działania w celu uzyskania cen, które będą nas satysfakcjonować. Niebawem ruszamy z akcją informacyjną – informuje Związek Polskich Producentów Malin.

Oczywiście mamy świadomość, że podane ceny minimalne nie odzwierciedlają cen rynkowych w nadchodzącym sezonie. Jednak mówi się o cenie około 5 zł za 1 kg malin. Cena 5 zł jest dla nas producentów tych owoców nieakceptowalna, w związku z tym Związek Polskich Producentów Malin przyspiesza. Niebawem ukaże się nasz Komunikat oraz plan dzialania Zwiazku w kwestii prac nad uzyskaniem satysfakcjonujących nas cen – podaje na swoim Facebook Związek Polskich Producentów Malin.

źródło: Związek Polskich Producentów Malin.

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. A co kogo obchodzą koszty truskawka 1.80 z szypułką a bez 2.80 i co? Że temu co wypisywał taka cene na skupie kreda się nie złamała upodlić człowieka za tak ciężką pracę a reklamy doradcy odżywka taka sraka nawodnienie pierdu pierdu a na koniec cena od cholery to nazywa się wielkie oszustwo rolnik z nadzieją na zyski pompuje kasę i co mu zostaję sznurek chyba bo co niektórzy kredyty nawozowe dobierają bo mają nadzieję zecos wezmą a tu gówno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czereśnie w pełni sezonu będą droższe niż przed rokiem

Plantatorzy truskawek oburzeni niemiecką kampanią konsumencką