w ,

Wielofunkcyjne maszyny są bardzo konkurencyjne. Sadownicy stawiają na rozwiązania 5 w 1.

Sadownicy poszukują często różnych rozwiązań usprawniających ich prace w gospodarstwie. Jedna maszyna może okazać się niewystarczająca dla całej powierzchni uprawy. Dlatego, warto rozważyć zakup maszyny 5 w 1. Wielofunkcyjne maszyny są bardzo konkurencyjne, dodatkowym atutem są ich atrakcyjne ceny.

Jednym z nielicznych na rynku producentów, który realizuje taką produkcje jest Przemysław Otulak, założyciel firmy PRO CNC. Wszystkie komponenty używane do produkcji maszyn w PRO CNC są oryginalne. Ponadto producent daje 2 letnią gwarancję na całą maszynę.

W firmie produkuje się jedną maszynę, która oferuje kilka rozwiązań. Najczęściej wybierany wśród sadowników jest PRO CUT lub EASY CUT, ramę maszyny można wyposażyć w:

  • przystawkę wyposażoną w piły tarczowe
  • konturową listę do cięcia mechanicznego
  • przystawkę do deflacji liści
  • wiertnice połączoną ze świdrem
  • narzędzie do przerzedzania pąków

Posiadamy maszyny do ciecia konturowego, z zamiennymi systemami tnącymi: tarcze, listwy, przystawki do przerzedzenia pąków, wiertnice ze świdrem. Maszyny regulujemy w wielu płaszczyznach za pomocą hydrauliki, co jest dużą zaletą dla sadowników posiadające zróżnicowane nasadzenia – mówi naszej redakcji Mateusz Siudak, PRO – CNC.

Maszyna PRO-CUT wyposażona w przystawkę tarcze, tnie gałęzie o średnicy do 15 cm. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą dzięki nacięciom na piłach. Maszyna składa się z ramy głównej, na której zamontowane są pionowo talerze o długości od 2,5 m do 4 m. Urządzenie może być wyposażone w dyski poziomo u góry. Całość mocowana jest na sztywno z przodu ciągnika lub na przednim trzypunktowym układzie zawieszenia. Sterowanie odbywa się bezpośrednio z hydrauliki ciągnika za pomocą rozdzielacza hydraulicznego lub joysticka. W nowoczesnych nasadzeniach przydatną opcją może być czujnik ominięcia słupków przeciwgradowych, dzięki któremu układ tnący u góry po napotkaniu przeszkody automatycznie ją omija, a następnie powraca do zadanej pozycji [czytaj więcej…]

Kolejnym rozwiązaniem wpisującym się w wielozadaniowość jest FAST CUT. Maszyna ta służy do uprawy ziemi i wyróżnić możemy w niej:

  • wymiatacz
  • frez dwugłowicowy
  • podkaszarkę żyłkową
  • gwiazda pieląca z rolhakami

Istotne jest to, że do urządzenia możemy zamiennie dołożyć freza dwugłowicowego, podkaszarkę żyłkową lub wymiatacz do gałęzi patykowy, bądź gumowy. Maszyny można stosować zarówno w sadach z przejazdami 2,7 metra, jak i w szerokich nasadzeniach do 4 metrów. Możemy również stosować model winnicowy od 1.6 m szerokości do 4.4 m, jest to ta sama maszyna tylko w innej konfiguracji – informuje Mateusz Siudak, PRO – CNC.

W ofercie firmy PRO-CNC mamy również kombajn do zbioru jabłek przemysłowych. Kombajny produkowane są seryjnie z wieloma udogodnieniami. W opcjach możemy wybrać elektrozawory, dwie pompy, pojedynczą pompę. Zbiór  owoców może odbywać się w big-bagi lub w skrzynie. Dodatkowo producent oferuje przyczepkę transportową. Kombajn można zamocować na sztywno lub pod tuza. Naprawdę opcji jest wiele.

Na rok 2024 firma PRO – CNC przygotowała NOWOŚĆ: Maszynę do cięcia winorośli! Zobacz szybki przegląd maszyn dostępnych w firmie PRO-CNC w filmie niżej:

PRO CNC będzie można spotkać w najbliższym czasie na XIV edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2024, które odbędą się w dniach 17-18 stycznia na Tragach Kieleckich.

Pełna oferta urządzeń PRO-CNC niezbędnych w sadzie dostępna jest na stronie internetowej: https://pro-cnc.com.pl/

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michał Kołodziejczak – wiceminister rolnictwa

Wymiana pokryć dachowych – rusza II nabór