w ,

Ligol na rynku hurtowym Bronisze?

Dziś na rynku hurtowym Bronisze można było znaleźć wiele odmian jabłoni.

O ile odmiany takie jak Piros, Paulared, Celesta, Gala i Antonówka nie dziwią, to zaskoczeniem może być dostępność Szampiona, czy Ligola.

Oferty cenowe na jabłka zaczynają się od 1,00 złotego i kończą na 3,00 złotych za kilogram. Oczywiście cena zależy od odmiany, wielkości, jakości oraz podaży i popytu w danej chwili. Najtańszy na rynku Bronisze jest Piros, najdroższa jak co roku Szara Reneta.

Niektórzy sadownicy w ciągu ostatnich dni rozpoczęli zbiory Gali, która już na koniec sierpnia pojawiła się na rynku hurtowym Bronisze.
Niestety ale na rynku znajdują się sadownicy, którzy znacznie przedwcześnie oferują odmiany, których okres zbioru wypada znacznie później.

Powodem sprzedaży surowych owoców jest – CENA!

Ci sadownicy, którzy sprzedają odmiany, które nie mają osiągniętej dojrzałości zbiorczej, liczą na lepsze ceny.  Sytuacja z dostępnością odmian przed wcześnie zerwanych, każdego roku się powtarza.

Niestety należy liczyć się z faktem, że sprzedaż surowych owoców będzie miała swoje negatywne skutki. Ciężko, aby owoce zerwane miesiąc przed właściwym terminem zbioru były smaczne.

Temat za wcześnie zerwanych jabłek poruszaliśmy już w tamtym tygodniu:

Sadownicy sprzedają już Galę! Czy cena jest tak zachęcająca do zbioru surowych owoców?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sadownicy skarżą się na długi czas realizacji zamówionych opryskiwaczy, ciągników i maszyn sadowniczych.

Ceny jabłek i gruszek przemysłowych na początku września