w , , ,

LIFE BIO FARMA – miejsce dla Ciebie! Fachowe doradztwo i zaawansowane technologicznie produkty.

W sektorze rolnym, nie brakuje nam środków do nawożenia, ochrony czy biostymulacji roślin. Mamy dostęp do produktów praktycznie na wszystko . Dziś rolnik może otworzyć internet w którym wielu, poleca wiele…

Dlaczego zatem w dobie tego typu przepychu borykamy się nadal z problemami chorób od glebowych, chorobami grzybowymi, wirusowymi, szkodnikami, czy też niskim i słabym plonem?
Odpowiedz na to pytanie nie jest prosta, ale wszystko wskazuje na to, że wszystkiego jest po prostu za dużo i najzwyczajniej gubimy się już w tym wszystkim co mamy do dyspozycji.
Niestety niejednokrotnie brakuje nam tez dobrego technicznego wsparcia, źródła z którym możemy przedyskutować swoja strategie, z którym możemy dobrać najlepsze dla naszego gospodarstwa rozwiązania. Nauczyliśmy się iść za wszystkimi, zapominając że każda produkcja jest inna i nie zawsze stosowane u sąsiada rozwiazanie zadziała też u nas.

Life Bio Farma, którą na spotkaniu branżowym zaprezentowała Sylwia Gabrysz, ma być odpowiedzią na współczesne potrzeby gospodarstw. Program ten tworzy zespół specjalistów, który składa się z praktyków, czyli producentów rolnych, specjalistów agrotechniki oraz grona zaprzyjaźnionych naukowców z kraju i z zagranicy. Celem projektu jest wyselekcjonowanie z rynku produktów o wysokiej skuteczności oraz wdrożenie w gospodarstwach opartej na nich technologi produkcji. Dobór rozwiązań dla danego gospodarstwa ma być kompleksowy, od podstawy, czyli gleby po jakość plonu. Life Bio Farma jest miejscem dla każdego plantatora, nie ma znaczenia czy jest to małe, średnie czy duże gospodarstwo, bo tu chodzi o to, by do udziału w programie zachęcić jak największa liczbę producentów. Jednym z głównych celów jest pomoc naszym polskim glebom wrócić do stanu sprzed lat.

Z programu Life Bio Farma można korzystać już dziś! Wystarczy poprzez intuicyjny system na stronie lifebiofarma.pl, zarejestrować się i otrzymać spersonalizowany numer producenta. Rejestracja w programie jest bezpłatna i zajmuje mniej niż, minutę.

Sylwia Gabrysz, zaprezentowała naszej redakcji dwa sztandarowe produkty programu Life Bio Farma, z linii LIFE, czyli linii dedykowanej glebie. 

Pierwszym z nich jest produkt, pełniący role odżywczą dla gleby o nazwie Geo Life (produkt ten znany jest już producentom pod poprzednią nazwą Geostim).

Produkt charakteryzuje się wysokim stężeniem węgla organicznego pochodzenia roślinnego, zawiera szereg związków biologicznie aktywnych o silnym działaniu antystresowym, działaniu wspomagającym metabolizm, fotosyntezę, oraz działaniu stymulującym budowę systemu korzeniowego. Jest to najwyższej jakości biostymulator ryzosfery oparty na cukrach – szybkiej energii dla roślin.

Drugim sztandarowym produktem jest kwas humusowy, w formie biodynamizatora o nazwie  Hummicon Life: jest to jedyny na rynku polskim kwas humusowy, który w swoim składzie zawiera mikro granule uaktywniające namnażanie się mikroorganizmów w glebie (będący swojego rodzaju wabikiem), dzięki czemu cały kompleks wiązań humusowych wprowadzany do gleby zasila próchnice. Hummicon Life precyzyjnie poprawia aktywność gleby, jej strukturę oraz  przeciwdziała chorobom replantacji.

Więcej na temat projektu, doradztwa i nowych rozwiązań już wkrótce w naszym portalu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Eksport jabłek w lipcu 2023 — do jakich krajów?

WAPA opublikowała pierwszą prognozę zbiorów jabłek i gruszek