w ,

Liderem wśród odbiorców polskich jabłek – Kazachstan

Kwietniowy sukces polskich jabłek!

Nasi sadownicy mają powody do radości! W kwietniu 2024 roku Polska wyeksportowała imponującą ilość 37 302 tys. ton jabłek, trafiając z nimi do 25 krajów spoza Unii Europejskiej. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku i kolejny dowód na to, że polskie jabłka są cenione na całym świecie.

Kazachstan na czele

Bezkonkurencyjnym liderem wśród kwietniowych odbiorców polskich jabłek był Kazachstan, do którego trafiło aż 11,5 tys. ton owoców. To imponujący wynik, pokazujący rosnące zapotrzebowanie na polskie jabłka w tym azjatyckim kraju.

Białoruś i Egipt na podium

Drugie miejsce na liście importerów zajęła Białoruś z imponującym wynikiem 8,5 tys. ton. To kolejny kraj, w którym polskie jabłka cieszą się dużą popularnością. Po wznowieniu eksportu w kwietniu tego roku, Białoruś szybko stała się jednym z najważniejszych odbiorców polskich owoców.

Trzecie miejsce na podium zajmuje Egipt, do którego trafiło 4,6 tys. ton polskich jabłek. To nadal imponujący wynik,pokazujący, że polskie owoce są w stanie konkurować na rynkach nawet w tak odległych zakątkach świata.

Sukces polskich sadowników

Kwietniowy sukces polskich jabłek to doskonała wiadomość dla całego polskiego sadownictwa. Pokazuje ona, że polskie owoce są cenione na rynkach światowych i mają ogromny potencjał eksportowy. Warto podkreślić, że ten sukces jest wynikiem ciężkiej pracy polskich sadowników, którzy nieustannie dbają o wysoką jakość swoich produktów.

Możemy z optymizmem patrzeć na przyszłość polskiego eksportu jabłek. Rosnące zapotrzebowanie na rynkach światowych, w połączeniu z wysoką jakością polskich owoców, stwarza doskonałe warunki do dalszego rozwoju tego sektora.

UDOSTĘPNIJ

Ordzawienia na jabłkach i gruszkach: Przyczyny i objawy

Przypominamy – więcej czasu na złożenie wniosków i zmian do wniosków