w , , ,

Kwitnienie jabłoni – czas na ochronę przed parchem i przymrozkami!

Sad jabłoniowy w opałach: deszcze i mrozy zagrażają plonom!

Sadownicy z niepokojem obserwują kwitnące jabłonie. Piękny widok niestety nie napawa optymizmem, ponieważ załamanie pogody może drastycznie zmniejszyć ilość i jakość owoców.

Istnieją jednak sposoby na zminimalizowanie strat. Eksperci z branży sadowniczej radzą stosować biostymulatory, zraszanie i zamgławianie, a także preparaty grzybobójcze.

Biostymulacja ratunkiem dla kwitnących drzew

Jednym z kluczowych działań w tym momencie jest biostymulacja roślin. Należy zwrócić szczególną uwagę na produkty wpływające na gospodarkę fitohormonami roślin, odpowiedzialnymi za ten proces.

Produkty algowe i bakterie z pomocą

Szczególnie polecane są produkty algowe, takie jak Maximma Life, bogate w odpowiednie proporcje auksyn, giberelin i cytokinin. Dodatkowo, warto sięgnąć po preparaty oparte na bakteriach i drożdżach – Complex Bio. Tworzą one biofilm chroniący kwiaty przed niskimi temperaturami.

Ochrona przed chorobami grzybowymi

Oprócz deszczu i mrozu, sadom zagrażają również choroby grzybowe. W tym przypadku z pomocą przychodzi Ferticus Zeo. Zawiera on cząstki miedzi otoczone siatką zeolitową, co zapewnia dużą chłonność wilgoci i pomaga chronić rośliny przed patogenami.

Zapraszamy do komunikatu sadowniczego Sylwi Gabrysz z Life Bio Farma:

Zalecania zabiegu:

  • Stosowanie biostymulatorów, np. Maximma Life + Complex Bio, przed i po niskich temperaturach. W razie pytań dotyczących ochrony roślin przed przymrozkami prosimy kontaktować się z ekspertem Sylwia Gabrysz z Life Bio Farma tel. 535 270 333.

Pamiętajmy, że szybka reakcja i odpowiednia pielęgnacja mogą uratować tegoroczny plon jabłek.

Zapraszamy na stronę: https://lifebiofarma.pl/

UDOSTĘPNIJ

Ochrona gruszy przed przymrozkami w sadzie Damiana

Truskawki zostaną na krzakach? Brak rąk do pracy w sadownictwie!