w ,

Sadownicy nabici w butelkę!? Kupili nawóz SIARCZAN WAPNIA z 23% VAT! UWAGA: Zanim zapłacisz sprawdź cenę!

Od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. na nawozy, środki ochrony roślin, ziemię ogrodniczą i inne środki wspomagające produkcję rolniczą obowiązuje stawka 0 proc.

(Sejm RP w dniu 13 stycznia 2022 r. ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. poz. 196) przewiduje czasową obniżkę stawek podatku VAT w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r.)

Czy napewno wszędzie?

Nawozy podrożały… wyższe kwoty za nawozy na paragonach i fakturach nie dziwią sadowników. Jednak poza wysoką ceną jaką płacą sadownicy za nawozy, jest również wysoka stawka za nawóz SIARCZAN WAPNIA BIG BAG SULKALK 600 KG!

I z tego miejsca chcemy Państwa ostrzec! W sklepach ogrodniczych dostępny jest SIARCZAN WAPNIA z różnych hurtowni i różnych producentów, z różnymi stawkami VAT!!! Można kupić na stawce 0% VAT, a można kupić na stawce 23% VAT!

W sklepie w powiecie Grójeckim sadownicy zakupili nawóz SULKALK i okazało się, że VAT na nawóz wynosi 23%, mimo iż nawozy powinny być dla sadowników na stawce 0%.

Zapytaliśmy sklep, gdzie sadownicy nabywają SIARCZAN WAPNIA SULKALK, dlaczego sprzedawany jest on na 23% sadownikom. Sklep w powiecie Grójeckim, poinformował nas, że w takiej stawce VAT kupuje od hurtowni.

foto: https://osadkowski.pl/pl/nawozy-oferta/nawozy-wapniowe/sulkalk/

Skontaktowaliśmy się z hurtownią OSADKOWSKI, skąd pochodzi produkt z zapytaniem:

Sklep Ogrodniczy ACTIV, który sprzedaje nawóz SULKALK na 23% VAT, poinformował nas, że kupuje od Państwa ten nawóz na 23% Vacie, dlatego też tak sprzedają sadownikom ten produkt. Kieruję do Państwa zapytanie: „Kto narzucił 23% na nawóz dla sadowników”. Dlaczego SIARCZAN WAPNIA BIG BAG SULKALK 600 kg jest sprzedawany na 23%, mimo, iż nawozy od 1 lutego 2022 roku miały być sprzedawane rolnikom na 0% VACIE?

Nasza redakcja otrzymała informację:

Szanowna Pani stosujemy stawkę 23% na nawozie Sulkalk, gdyż tak nas fakturuje producent. Prosimy do niego wystosować pytanie na jakiej podstawie. Zamiana podatku VAT na 0% dotyczyła nawozów, które miały stawkę VAT na poziomie 8% Nawóz Sulkalk był i jest sprzedawany na stawce 23%.

W związku z tą informacją, zapytaliśmy producenta PGN Polska Grupa Nawozowa o ten nawóz, skąd taka stawka. Dlaczego nawóz SULKALK, jest sprzedawany na stawce 23% a nie 8% lub jak obecnie wszystkie produkty 0% VAT.

Niestety, mimo informacji, że prosiliśmy o szybką informację, gdyż, już za kilka dni należy się rozliczyć z fiskusem, firma PGN nie odpowiedziała na naszą wiadomość.

Prosimy Państwa o sprawdzanie w sklepach ogrodniczych przed zakupem, na jakim VACIE kupujecie nawóz SIARCZAN WAPNIA! Każdy, kto umie liczyć pieniądze powinien być świadomy, że 23% VATU może zostać mu w kieszeni.

Materiał nie stanowi, reklamy, nie był opłacony przez żadną z firm, ale rzetelnie chcemy nadmienić, że w innych sklepach ogrodniczych jak np. AGROSIMEX nawóz „SIARCZAN WAPNIA BIG BAG 500 KG” jest sprzedawany na 0% VACIE sadownikom.

A więc kto chce zarobić na sadownikach?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Ciągnik w technologii hybrydowej

Targi Kielce AGROTECH 2022 sadowniczym okiem – czy, warto było jechać ?