w

Który, skup przyjmuje jeszcze truskawki?

Producenci truskawek jak i zarówno skupujący informują, że sezon skupu się zakończył.  Znaleźliśmy jednak skup, który wciąż działa i przyjmuje truskawki z szypułką na mrożenie.

Daniel Macierzyński, właściciel skupu w gminie Jasieniec, w rozmowie z naszym portalem informuje:

Mimo, iż sezon skupu na mrożenie i przetwórstwo się już skończył, to wciąż przyjmuje zdrowe, truskawki z szypułką. Zakłady przestały mrozić. Truskawki, które skupuje sam mrożę. Dużo ludzi nie zebrało jeszcze wszystkich owoców. Warto też dodać, że ludzie w tym roku czyszczą pola z owoców. W latach ubiegłych, gdy truskawka płaciła w okolicach złotówki, to nie opłacało się jej zbierać do ostatniej sztuki. Tegoroczna cena za truskawki zachęca do dokładnych zbiorów.

Pan Daniel podaje, że będzie przyjmował do końca zbiorów, truskawki z szypułką, zdrowe, nie zielone, bez zgniłych owoców. Zakończenie skupu będzie, gdy zabraknie towaru na polu i ludzie nie będą przywozić owoców na skup.

Na skupie MD – MACIERZYŃSKI w Gminie Jasieniec na dzień 10 lipca 2022r. cena wygląda następująco:

Truskawki z/szyp.: 4.80 zł/kg
(Opakowanie Plastik a’4kg-4,40 brutto)

Jeśli wrócimy pamięcią do roku poprzedniego, to warto zauważyć, że stawki w ostatnich dniach skupu były na poziomie 3,50 zł/kg – truskawki bez szypułki; truskawki z szupułką 1,70-2,20 zł/kg.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Walka o czarną porzeczkę – skupy się podkupują ! Ceny powyżej 8 złotych za kilogram ?!

W drugiej połowie lipca temperatury mogą przekroczyć 40-stopniowe rekordy