w ,

„Panie jabłko trochę się świeci”… Kto proponuje w listopadzie jabłka z przechowalni?

Na rynkach obserwujemy wzrost zapotrzebowania na jabłko, a więc i widać delikatne wzrosty cen.

Porównując obecne proponowane ceny za jabłka i te z analogicznego okresu zeszłego roku, widzimy różnicę między nimi na poziomie około 25%.

Skontaktowaliśmy się dziś z jedną z firm zajmującą się handlem jabłkami na terenie powiatu Grójeckiego.

Niestety z przykrością muszę powiedzieć, że sadownicy z okolic Sandomierza proponują bardzo słaby towar. W tym tygodniu miałem telefon od sadownika z chęcią sprzedaży Red Jonaprinca. W Sandomierzu ludzie jabłka z przechowalni sprzedają. Jak sadownicy mają walczyć o jakość owoców, gdy dzwoni do mnie sadownik i mówi, że Gala, czy Princ trochę się świeci. Pytam sadownika, to jabłka po freshu, kontrola, chłodnia? A on informuje „nie, Panie normalnie przechowalnia” – informuje nasz portal jeden z handlujących jabłkami.

Ceny rozmówcy w firmie zajmującej się handlem jabłkami:

Gala 1zł/kg
Empire 1,3 zł
Ligol 0,9 zł/kg
Delicjusze 1,2 zł/kg
Golden 1,2 zł/kg
Alwa 1 zł/kg
Prince 0,9/1 zł/kg

 

UDOSTĘPNIJ

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. A może chłop wczoraj dopiero co zerwał do przechowalni wstawił to nawet nie zdążył zagazować W dupach sie tym kupującym przewraca za duzy wybór towaru i grymaszą ale poczekajcie jeszcze rok dwa będziecie sie o towar prosic

  2. Cwaniak.cwaniactwo i diabli wiedzą co . Gdzie idzie ten super towar który chce każdy handlowiec jak w marketach sam widziałem 12 listopada towar w skrzyni z firmy oddalonej 2 km od Grójca w kierunku Warszawy zielony ,tłusty i z robakiem .Czy wy Panowie handlarze wysyłacie swoje paści do marketów a dobry towar od SADOWNIKÓW na chłodnie bo będzie drożej a wasz szrot nie wytrwa do Bożego Narodzenia ? Zdradzie tajemnicę to i my potrzymamy .

  3. Jak będą tak duże koszty przechowywania i produkcji to uważam ze nikt nie będzie przechowywał jabłek w żadnych hlodniach bo to generuje zbyt duże koszty a zarobek żaden. Zniszczycie tymi cenami sądownictwo. Coraz więcej ludzi ucieka do pracy bo nie da soe z tego wyżyć. Chcecie dobrej jakości to płacicie za towar odpowiednio tak jak za to należy płacić. Wszystkie koszty wzrosły nawozy środki ochrony roślin ropa światło koszty pracy. Dosłownie ceny o 50 niznsze to jakości nie będzie bo nie ma już skąd dokładać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe przepisy realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW)

Sejmowe komisje poparły wszystkie poprawki Senatu do ustawy ws. nieuczciwych praktyk w obrocie produktami rolnymi.