w ,

„Panie jabłko trochę się świeci”… Kto proponuje w listopadzie jabłka z przechowalni?

Na rynkach obserwujemy wzrost zapotrzebowania na jabłko, a więc i widać delikatne wzrosty cen.

Porównując obecne proponowane ceny za jabłka i te z analogicznego okresu zeszłego roku, widzimy różnicę między nimi na poziomie około 25%.

Skontaktowaliśmy się dziś z jedną z firm zajmującą się handlem jabłkami na terenie powiatu Grójeckiego.

Niestety z przykrością muszę powiedzieć, że sadownicy z okolic Sandomierza proponują bardzo słaby towar. W tym tygodniu miałem telefon od sadownika z chęcią sprzedaży Red Jonaprinca. W Sandomierzu ludzie jabłka z przechowalni sprzedają. Jak sadownicy mają walczyć o jakość owoców, gdy dzwoni do mnie sadownik i mówi, że Gala, czy Princ trochę się świeci. Pytam sadownika, to jabłka po freshu, kontrola, chłodnia? A on informuje „nie, Panie normalnie przechowalnia” – informuje nasz portal jeden z handlujących jabłkami.

Ceny rozmówcy w firmie zajmującej się handlem jabłkami:

Gala 1zł/kg
Empire 1,3 zł
Ligol 0,9 zł/kg
Delicjusze 1,2 zł/kg
Golden 1,2 zł/kg
Alwa 1 zł/kg
Prince 0,9/1 zł/kg

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

5 komentarze

  1. A może chłop wczoraj dopiero co zerwał do przechowalni wstawił to nawet nie zdążył zagazować W dupach sie tym kupującym przewraca za duzy wybór towaru i grymaszą ale poczekajcie jeszcze rok dwa będziecie sie o towar prosic

  2. Cwaniak.cwaniactwo i diabli wiedzą co . Gdzie idzie ten super towar który chce każdy handlowiec jak w marketach sam widziałem 12 listopada towar w skrzyni z firmy oddalonej 2 km od Grójca w kierunku Warszawy zielony ,tłusty i z robakiem .Czy wy Panowie handlarze wysyłacie swoje paści do marketów a dobry towar od SADOWNIKÓW na chłodnie bo będzie drożej a wasz szrot nie wytrwa do Bożego Narodzenia ? Zdradzie tajemnicę to i my potrzymamy .

  3. Jak będą tak duże koszty przechowywania i produkcji to uważam ze nikt nie będzie przechowywał jabłek w żadnych hlodniach bo to generuje zbyt duże koszty a zarobek żaden. Zniszczycie tymi cenami sądownictwo. Coraz więcej ludzi ucieka do pracy bo nie da soe z tego wyżyć. Chcecie dobrej jakości to płacicie za towar odpowiednio tak jak za to należy płacić. Wszystkie koszty wzrosły nawozy środki ochrony roślin ropa światło koszty pracy. Dosłownie ceny o 50 niznsze to jakości nie będzie bo nie ma już skąd dokładać

Nowe przepisy realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW)

Sejmowe komisje poparły wszystkie poprawki Senatu do ustawy ws. nieuczciwych praktyk w obrocie produktami rolnymi.