w

Kiedy ruszy skupy truskawek przemysłowych? Powiat Grójecki, Rawski, Żyrardowski i Płoński

Kiedy rozpocznie się skup truskawek przemysłowych to bardzo ogólne pytanie, aby na nie odpowiedzieć, należy wziąć pod uwagę kilka możliwych lokalizacji.

W zagłębiu truskawkowym na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie skup truskawek przemysłowych rozpoczął się kilka dni temu. Cena w dniu wczorajszym wynosiła 1,70 zł/kg, a dziś wynosi 1,80 zł/kg. Aktualnie ruszają też inne punkty skupu w okolicach czerwińskiego zagłębia truskawkowego.

W okolicach Białej Rawskiej i Mszczona skupy truskawki przemysłowej będą ruszać w przeciągu najbliższego tygodnia, bądź pod koniec kolejnego tygodnia.

Wszystko tak naprawdę zależy od pogody. Mrożona ruszy w ciągu tygodnia a przemysłowa to zagadka, tłocznie interesują póki co bardziej jabłka przemysłowe  – informują skupujący z tamtej okolicy.

W powiecie Grójeckim przewiduje się, że skup truskawki rozpocznie się od 19 czerwca 2021. 

Pierwsze mroźnie rozpoczyną pracę w przeciągu tygodnia. Podaż na ten moment jest jeszcze zbyt mała, aby wszystkie mroźnie ruszyły. Większe zakłady rozpoczną prace, gdy podaż truskawki się zwiększy. Z rozmów z skupującymi wynika, że tłoczno na skupach zrobić może się po 15 czerwca.

Jakie były ceny truskawek deserowych i przemysłowych rok temu!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polskie truskawki dostępne a truskawki z Serbii i Turcji zalewają lokalne rynki!!!

Wapnowanie w sadzie! Odpowiadam na Wasze pytania – Nordkalk AtriGran