w

Kiedy pojawią się pierwsze polskie czereśnie ?

foto: istosckphot

Polskich czereśni jeszcze nie ma – chyba że trafimy na owoce pochodzące ze szklarni lub z ogrzewanych tuneli. A kiedy w sklepach pojawią się pierwsze krajowe czereśnie z upraw gruntowych?

„W osiedlowym sklepie na Saskiej Kępie premiera polskich czereśni odbyła się dwa dni temu” – pisze „Gazeta Wyborcza„. Jak czytamy, cena za kilogram tych owoców wynosi aż 160 zł. Jeden owoc ważący 14 gramów kosztował 2,24 zł. Z kolei na bazarku na Kabatach kilogram czereśni kosztuje 98 zł – informowała 11 maja „Gazeta Wyborcza”.

Najczęściej można jednak spotkać czereśnie importowane.

Niemożliwe, aby były już polskie czereśnie z uprawy gruntowej. Jest jednak możliwe, że ktoś uprawia czereśnie w szklarni lub w ogrzewanym tunelu foliowym – powiedziała Gazeta.pl prof. dr hab. Elżbieta Rozpara z Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego.

Wyjaśniła, że pierwsze polskie czereśnie z gruntu będą za dwa tygodnie.

Tymczasem importowane czereśnie na jednym z bazarów na warszawskim Mokotowie kosztują 100 zł za kilogram, a na bazarku na Kabatach za kilogram tych owoców zapłacimy 98 zł. Z kolei na rynku hurtowym w warszawskich Broniszach importowane czereśnie są po ok. 45 zł za kg – podaje next.gazeta.pl

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bardzo trudna sytuacja producentów owoców miękkich

Ceny importowanych borówek, czereśni i truskawek – 17 maja 2023r.