w

Kiedy nastąpi szczyt sezonu wiśniowego? Znamy daty!

Ruszył sezon na wiśnie! Słodkie odmiany już dostępne, ale wszyscy czekają na Łutówkę

Zbiory wiśni w pełni rozkwitu! Na rynku pojawiły się już pierwsze słodkie odmiany, a ruszył również skup owoców. Jednak prawdziwy wysyp wiśni dopiero przed nami. Wszyscy z niecierpliwością czekają na Łutówkę, najbardziej popularną odmianę przeznaczoną na mrożenie.

Kiedy nastąpi szczyt sezonu wiśniowego? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu. Termin zależy od przebiegu pogody i zbiorów, a w tym roku pogoda nie rozpieszczała sadowników. Dlatego też każdy producent podaje nieco inny termin. Trwa ożywiona dyskusja na temat początku i końca zbiorów.

Aby rozwikłać tę zagadkę, zapytaliśmy naszych czytelników, kiedy rozpoczynają zbiory Łutówki w swoich sadach. Najwięcej głosów, bo aż 44%, zdobyła odpowiedź: między 6 a 10 lipca. To oznacza, że nasz portal nie mylił się, pisząc kilka dni temu, że wysyp wiśni nastąpi „za dwa tygodnie”, czyli właśnie w tym terminie.

Respondenci wskazywali również inne daty bliskie tej z największą ilością głosów:

Jak widać, większość osób spodziewa się, że największy wysyp wiśni Łutówki nastąpi w pierwszej połowie lipca. Dokładny termin może się jednak nieco przesunąć w zależności od pogody i tempa dojrzewania owoców.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy na bieżąco informować o sytuacji na rynku wiśni. Będziemy również publikować aktualne ceny owoców oraz prognozy dotyczące zbiorów.

UDOSTĘPNIJ

Minister Czesław Siekierski: wynegocjowana została możliwość wypłaty 225 euro/ha dla gospodarstw do 5 ha

Dotacje i bezpłatne nawozy dla Ukraińskich rolników!