w

Jakie rynki teraz będą kluczowe dla polskich jabłek?

Jakie rynki teraz będą kluczowe dla polskich jabłek? Mamy zamknięty rynek rosyjski bez perspektyw wznowienia eksportu, a także ograniczony dostęp do rynku białoruskiego. Wznowiony został za to eksport do Egiptu, a jest też Daleki Wschód – pyta portal euroactiv.pl

Naszym głównym rynkiem zbytu jest oczywiście Unia Europejska i pozostałe europejskie kraje. Zwiększamy eksport na te rynki, co jest dosyć powolnym procesem z tego względu, że mamy trochę inny dobór odmian niż na tym rynku jest popyt. Dotychczas nasza produkcja ukierunkowana była bowiem głównie na Wschód.

Oczywiście oczekujemy też wsparcia eksportu na rynki dalekie, takie jak Egipt, Jordania, Indie, Wietnam, kraje Zatoki Perskiej, niektóre kraje Ameryki Południowej. Próbujemy na te rynki wejść, ale bez wsparcia eksportu, bez promocji na tych rynkach bardzo trudno jest zwiększyć tam sprzedaż do takiego poziomu, by choć trochę zrekompensować utratę rynku rosyjskiego.

Domagamy się więc działań promocyjnych, i wsparcia finansowego, co pomoże nam w tym trudnym momencie zastąpić rynek rosyjski innymi rynkami, na które wejść jest bardzo trudno.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena malin na rynkach hurtowych – 22 czerwca 2023r.

Na tę chwilę bez glifosatu nie jesteśmy w stanie prowadzić