w ,

Jakie odmiany jabłoni sadzić, a może jakich nie sadzić?! Sadownicy odpowiadają w ankiecie.

Sadownicy obecnie są w trakcie zbiorów jabłek, ale wielu zaraz po zbiorach rozpocznie jesienne sadzenie drzewek. Temat sadzenia drzewek jesienią poruszyliśmy dla Państwa w poprzednim materiale prasowym, w tym skupimy się na odmianach, które mają zamiar sadzić sadownicy w obecnym sezonie.

Zorganizowaliśmy wśród sadowników krótką ankietę dotyczącą „W sezonie 2020/2021 posadzę odmianę?”. Ankieta została odebrana z dużym entuzjazmem wśród sadowników a ponadto, niektórzy z nich ironicznie nazwali ją „Jakich odmian nie sadzić”. Sadownicy oczywiście widząc odpowiedzi, zdają sobie sprawę jakie odmiany w obecnym sezonie zdominują nasadzenia.

W ankiecie sadownicy głosowali na takie odmiany jak: Gala, Golden, Jonaprince, Szampion, Alwa, Empire, Idared, Lobo, Paulared, Delikates, Muna, Ligol, Gloster oraz wiele innych.

Spośród 437 głosów oddanych do 13 października (godziny 17:00), aż 80 osób zdeklarowało się, że będzie sadzić drzewka odmiany Gala. Odmiana Gala w głosowaniu uplasowała się na pierwszym miejscu, w kwestii najchętniej sadzonej odmiany w sezonie 2020/2021. Kolejną dominującą odmianą w ankiecie wśród sadowników jest Golden, który uzyskał pokaźną liczbę 75 głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Red Jonaprince z liczbą 57 głosów. Największą niespodzianką  jest odmiana Szampion (38 głosów) i Ligol (31 głosów), które zajeły czwartą i piątą pozycję. Tuż za nimi z niewiele mniejszą liczbą głosów (25) znalazł się Idared.

Więcej na temat wyników ankiety znajdą Państwo na grupie facebook „Sadownictwo – doradztwo”. Ankieta wciąż jest aktywna, zapraszamy do głosowania.

Czy warto sadzić drzewka jabłoni na jesieni? Kto będzie sadził na jesieni? WYNIKI ANKIETY

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy warto sadzić drzewka jabłoni na jesieni? Kto będzie sadził na jesieni? WYNIKI ANKIETY

Za ile sadownik może sprzedać Idareda?