w ,

Jakie odmiany jabłoni sadzić, a może jakich nie sadzić?! Sadownicy odpowiadają w ankiecie.

Sadownicy obecnie są w trakcie zbiorów jabłek, ale wielu zaraz po zbiorach rozpocznie jesienne sadzenie drzewek. Temat sadzenia drzewek jesienią poruszyliśmy dla Państwa w poprzednim materiale prasowym, w tym skupimy się na odmianach, które mają zamiar sadzić sadownicy w obecnym sezonie.

Zorganizowaliśmy wśród sadowników krótką ankietę dotyczącą „W sezonie 2020/2021 posadzę odmianę?”. Ankieta została odebrana z dużym entuzjazmem wśród sadowników a ponadto, niektórzy z nich ironicznie nazwali ją „Jakich odmian nie sadzić”. Sadownicy oczywiście widząc odpowiedzi, zdają sobie sprawę jakie odmiany w obecnym sezonie zdominują nasadzenia.

W ankiecie sadownicy głosowali na takie odmiany jak: Gala, Golden, Jonaprince, Szampion, Alwa, Empire, Idared, Lobo, Paulared, Delikates, Muna, Ligol, Gloster oraz wiele innych.

Spośród 437 głosów oddanych do 13 października (godziny 17:00), aż 80 osób zdeklarowało się, że będzie sadzić drzewka odmiany Gala. Odmiana Gala w głosowaniu uplasowała się na pierwszym miejscu, w kwestii najchętniej sadzonej odmiany w sezonie 2020/2021. Kolejną dominującą odmianą w ankiecie wśród sadowników jest Golden, który uzyskał pokaźną liczbę 75 głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Red Jonaprince z liczbą 57 głosów. Największą niespodzianką  jest odmiana Szampion (38 głosów) i Ligol (31 głosów), które zajeły czwartą i piątą pozycję. Tuż za nimi z niewiele mniejszą liczbą głosów (25) znalazł się Idared.

Więcej na temat wyników ankiety znajdą Państwo na grupie facebook „Sadownictwo – doradztwo”. Ankieta wciąż jest aktywna, zapraszamy do głosowania.

Czy warto sadzić drzewka jabłoni na jesieni? Kto będzie sadził na jesieni? WYNIKI ANKIETY

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czy warto sadzić drzewka jabłoni na jesieni? Kto będzie sadził na jesieni? WYNIKI ANKIETY

Za ile sadownik może sprzedać Idareda?