w ,

Jakie kraje wycofały już glifosat?! Jak sobie poradzić w nowym sezonie?

Luksemburg jest pierwszym krajem należącym do Unii Europejskiej, który wprowadza całkowity zakaz stosowania środków ochrony roślin zawierających glifosat. Nowe przepisy wejdą w życie w styczniu 2021 roku.

UWAGA! Chloropiryfos oraz chloropiryfos metylowy metylu WYCOFANY!

Glifosat to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych substancji biologicznie czynnych wykorzystywanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Stosuje się ją w niektórych herbicydach działających nieselektywnie. Problemem jest jej toksyczność, która negatywnie oddziałuje na przyrodę.

Które kraje „walczą” z glifosatem?

Glifosat do tej pory częściowo ograniczono w kilku krajach – we Francji, Belgii, Holandii, Włoszech i Austrii. Rząd Niemiec planuje całkowicie wycofać substancję z obiegu wraz z nadejściem 2024 roku.

Sad bez chwastów oraz herbicydów – Sad Rokicki

W 2017 roku Europejska Agencja Chemikaliów poinformowała, że glifosat silnie uszkadza oczy i jest niebezpieczny dla organizmów wodnych.

źródło: www.swiatoze.pl

UDOSTĘPNIJ

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Trucizna dla naszych organizmów!!!! Powinno się ZAKAZAĆ GLIFOSATU POD KAŻDĄ POSTACIĄ i inną nazwą oraz innych TFUCIZN!!!! Kara śmierci za stosowanie!!!!!

  2. Zobaczymy, Austria też niby już wprowadzała zakaz i w ostatniej chwili się wycofali. Korpo rządzi i zabija przyrode! A ludziki są bezsilne, ba nawet całe kraje są bezsilne. Luxemburg jest na tyle małym krajem i na tyle bogatym że może mu się uda – bo to nie wielka starta dla monsanto taki mały kraj. Ale np. w Niemcy to nie wierze. Za dużo monsanto ma do starcenia wiec będą cisnąć i łapówki dawac wszystkim żeby tylko dalej wciskać truciznę i truć całe narody – a przy tym rośliny, ziemie owady i zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polacy wybierają dyskonty, sklepy osiedlowe i warzywniaki! Kryzys hipermarketów…

Koszmar każdego sadownika – RAK KORY!