w , ,

Jak wygląda aktualnie zatrudnianie cudzoziemców – Powiatowy Urząd Pracy wyjaśnia [VIDEO]

W miejscowości Sadkowice odbyło się spotkanie zorganizowane przez Związek Sadowników RP. Na spotkanie licznie przybyli sadownicy z gminy Biała Rawska. Podczas spotkania sadowniczego zorganizowanego w Sadkowicach zaprezentowany został wykład:

„Zatrudnianie cudzoziemców – sytuacja po inwazji Rosji na Ukrainę”. Wykład poprowadziły Panie z Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej.

Już wkrótce będzie można przez portal pracagov.pl zgłosić zatrudnienie obywatela z Ukrainy. Obywatele Ukrainy, którzy napłynęli po 24 luty będą mogli się rejestrować w Powiatowych Urzędach Pracy – informuje PUP w Rawie Mazowieckiej.

Nowelizacja ustawy z stycznia zmieniła się zasadnie. Możemy teraz oświadczenia powierzyć cudzoziemcowi na okres 24 msc. Wynagrodzenie obywatela Ukraina będzie musiało być adekwatne do zarobków Polaków na tym samym stanowisku.

Zgłaszanie podjęcia pracy przez cudzoziemca musi być w ciągu 7 dni, jeśli ktoś nie zgłosi cudzoziemca w tym czasie, wtedy zatrudnienie jest nielegalne. Jeśli chodzi o zatrudnianie cudzoziemców na pracę sezonową na 9 miesięcy, stawka godzinowa powinna wynosić 19,70 złotych na godzinę – informuję Powiatowy Urząd Pracy w Rawie Mazowieckiej.

Więcej w video-relacji:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polska ma wystarczającą ilość nawozów – zapewnił Henryk Kowalczyk.

Ukraińscy uchodźcy dostaną legalny pobyt z prawem do pracy oraz dodatek 300 zł