w , ,

Jak wspomóc uprawy pestkowe przed przymrozkami? Pełnia kwitnienia w sadzie Michała

W sadzie Michała, o powierzchni 4,5 ha, króluje wiśnia odmiany Łutówka. Choć uprawa tej odmiany przynosi satysfakcję, wiąże się też z pewnymi wyzwaniami.

Uprawa wiśni wymagająca i czasochłonna

Wiśnia jest rośliną jednak o sporych wymaganiach. Uprawa wymaga całorocznych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym:

  • Glebogryzowania – zwalcza kretowiska, nornice i chwasty
  • Cięcia jesiennego
  • Nawożenia jesiennego i wiosennego
  • Zabiegów chemizacyjnych

Wszystkie te zabiegi pochłaniają mnóstwo czasu, ale są niezbędne dla uzyskania zdrowych i obfitych plonów. Przymrozki wiosenne to największe wyzwanie w uprawie pestkowców, takich jak wiśnie. Niskie temperatury mogą uszkodzić kwiaty i zawiązki owocowe, co prowadzi do zmniejszenia plonu, a nawet jego całkowitej straty.

Największym problemem w uprawie wiśni są wiosenne przymrozki. Nieprzewidywalne i niszczycielskie, potrafią zniszczyć plon w jednej chwili – komentuje sadownik.

Michał stosuje różne metody ochrony, w tym preparaty biostymulujące i antyprzymrozkowe. W tym roku wykona oprysk produktem Maral, w dawcę 1,5l/ha. Michał przekonał się kilka lat temu o sile biostymulatorów. Stosuje je, aby wzmocnić rośliny i zwiększyć ich odporność na stres. Ma nadzieję, że dzięki temu plony będą większe, a owoce lepszej jakości. Zapraszamy do relacji filmowej z sadu wiśniowego:

Uprawa wiśni to nie lada wyzwanie, ale satysfakcja z zebranych owoców jest warta wysiłku. Nowoczesne preparaty biostymulujące mogą stać się cennym narzędziem w walce z przymrozkami i innymi stresorami, a co za tym idzie – przyczynić się do zwiększenia plonów i poprawy jakości wiśni.

UDOSTĘPNIJ

Innowacyjne, oszczędne i efektywne – nowe produkty firmy Bioagris

Wyłącz grunty orne i otrzymaj dopłatę 563 złotych – nowy pomysły Brukseli