w

Jak uregulować ceny jabłek deserowych i przemysłowych? – Mirosław Maliszewski ZSRP

Na koniec protestu sadowników pod zakładem przetwórczym Döhler, poprosiliśmy Prezesa Związku Sadowników RP – Mirosława Maliszewskiego o wyjaśnienie jak można uregulować rynek cenowy jabłek deserowych i przemysłowych. 

Wszyscy eksperci informują, że zbiory w Polsce nie będą rekordowe a więc ten poziom cen, który jest obecnie poniżej 40 groszy za kilogram jest niskim poziomem ceny, który nie może być zaakceptowany. Już teraz słyszymy, że jabłka deserowe będą poniżej jednego złotego za kilogram co jest nie do zaakceptowania. Musimy zdawać sobie sprawę, że cena jabłek przemysłowych kreuje cenę jabłek deserowych. W ostatnich latach mieliśmy wzrost kosztów produkcji takich jak paliwo, ceny energii elektrycznej, koszty siły roboczej i te wszystkie koszty powodują pogorszenie opłacalności produkcji.

-informuje nasz portal Mirosław Maliszewski.

Rozwiązaniem problemu jakim jest cena jabłek deserowych i przemysłowych są umowy kontraktacyjne. Jak powinien działać rynek cenowy jabłek deserowych i przemysłowych wyjaśnia Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski w video-relacji:

Zobacz również:

Sadownik Krzysztof Cybulak w poruszającym wystąpieniu podczas protestu [VIDEO]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Na jaką pomoc kleskową mogą liczyć rolnicy

Czy stawki dla pracowników sezonowych są realne? „Kto przyjdzie robić za 12zł?” – Grzegorz Gwardys