w , ,

Jak sprawdza się ładowarka Manitou ULM w gospodarstwie sadowniczym?

Sadownicy coraz chętniej wybierają specjalistyczne maszyny, wielozadaniowe. Co ciekawsze, w gospodarstwach sadowniczych bardzo często zamiast drugiego ciągnika pojawia się właśnie ładowarka. Ładowarki teleskopowe są uniwersalne i pomagają w wielu pracach sadowniczych. Jesteśmy w trakcie zbioru jabłek, dlatego też wybraliśmy się do jednego z gospodarstw na terenie powiatu Grójeckiego, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej pracy ładowarki Manitou ULM 415 H.

Ładowarka teleskopowa ULM została zaprojektowana, aby pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze. Przystosowana jest do wielu czynności, jakie wykonują sadownicy. Możemy wykorzystać ją przy zbiorze jabłek, załadunku do chłodni, transportu, jesienią, czy wiosną przy nowych nasadzeniach, lub jako narzędzie do karczowania sadów. Dzięki udźwigowi 1,5 t  ULM może z łatwością układać palety z bloczków betonowych lub skrzyniopalety z jabłkami. Ultrakompaktowe wymiary i możliwość pracy w trudnym terenie sprawiają, że maszyna ta jest szczególnie przydatna przy pracy w ciasnych przestrzeniach na wszystkich rodzajach podłoża. Napęd 4×4, czyli maszyna w pełni terenowa, o dobrym prześwicie pod ramą. Niska masa ładowarki 2900 kg, pozwala transportować ją na przyczepkach za autem terenowym lub busem – informuje nasz portal Wojciech Mańkiewicz, Manitou Polska.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, gdzie dowiedzą się Państwo więcej na temat ładowarki teleskopowej Manitou ULM 415 H:

Ładowarka standardowo wyposażona jest w zamkniętą, przestronną, ogrzewaną kabinę. Sterowanie ruchami teleskopu to klasyczny joystick JSM. W standardzie maszyna jest wyposażona w 3 linię hydrauliki umieszczoną na końcu wysięgnika. Pod maską znajduje się 3-cylindrowy silnik marki Yanmar. Jest to silnik japoński, spełniający oczywiście aktualne normy spalin. Filtr powietrza, filtr oleju i wszystkie podstawowe elementy do obsługi serwisowej są umieszczone w bardzo dogodnym miejscu dla serwisanta.

Więcej informacji w kontakcie z firmą DAN-TECH, która odpowie na wszystkie Państwa pytania. Dodatkowo firma pomoże w pozyskaniu środków na zakup maszyn sadowniczych.

DAN-TECH

ul. Piotra Skargi 20, 05-600 Grójec 

[email protected]

Daniel Wiertelak kontakt: +48 509 711 067

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbiory jabłek zakończą się szybciej, niż myślicie…

Wyniki ankiet dotyczących struktury odmian jabłoni w polskich sadach