w

Jabłka z przerywki – jaka cena?

Przerywka jabłek to moment kiedy sadownicy mogą uznać jabłka na drzewach za “owoc towarowy”. Czy w Polskich sadach są jabłka do przerywki?

Nowy sezon zaczynał się od skupu jabłek z przerywki. Pierwsze stawki w powiecie Grójeckim za jabłka z przerywki wynosiły 35 groszy za kilogram i ta cena utrzymuje się do 11 sierpnia 2021. 

Jedną z pierwszych firm, która rozpoczęła skup owoców z przerywki jest MD MACIERZYŃSKI z okolic Jasieńca. Jak informuje skupujący sezon na jabłka z przerywki rusza w drugiej połowie lipca. Cena w dniu 11 sierpnia 2021 r. wynosi 0,35 zł/kg. Przy ilościach cało-samochodowych za jabłka można uzyskać 0,37 zł/kg.

Czy cena wzrośnie czy spadnie? Czas pokaże… W analogicznym okresie roku poprzedniego, odnotowywaliśmy wzrosty ceny na jabłka z przerywki.

PRZYPOMNIJMY, ŻE 3 SIERPNIA 2020 ROKU CENY NA SKUPACH ZA JABŁKA Z PRZERYWKI WYNOSIŁY OD 0,45 DO 0,50 ZŁOTYCH KILOGRAM JABŁEK.

W sierpniu 2019 roku cena jabłek z przerywki wynosiła od 30 do 35 groszy, natomiast w sierpniu 2018 roku cena była rekordowo niska i wynosiła 13 groszy .

Zaniechanie sprzedaży spadów za grosze. „Zbiedniejcie tak bardzo jak zostanie to pod drzewem…?”

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaniechanie sprzedaży spadów za grosze. „Zbiedniejcie tak bardzo jak zostanie to pod drzewem…?”

Rębak do likwidacji drzew z korzeniami, czyli usuwanie sadu [VIDEO]