w ,

Jabłka przemysłowe: limity, wstrzymane dostawy, spadki cen?! Co jest prawdą a co plotką!

fot. pixabay, jm

W sieci pojawiły się doniesienia aby, przetwórnie wstrzymywały się z przyjmowaniem jabłek przemysłowych a co gorsza narzucały limity. Najgorsza informacja jaka krąży to proponowany spadek cen.

Aktualnie sadownicy są w epicentrum zbiorów jabłek, dostaw jabłka przemysłowego jest znacznie więcej, niż na początku września.

To, że limity będą wprowadzone to prawda, a uwarunkowane jest to brakiem wolnych aut do załadunku. Są duże kolejki na przetwórniach. Niekiedy chłopaki, żeby wysypać jabłko muszą stać 24 godziny. My przyjmujemy od naszych dostawców na zapisy jabłka przemysłowe.

  • – informuje skupujący jabłka w powiecie Grójeckim.

Co do informacji aby, zakłady nie przyjmowały jabłek i wstrzymały dostawy to informacja propagandowa, aby zwiększyć dostawy, stworzyć panikę wśród sadowników wraz z zbliżającym się spadkiem cen. Pewne jest, że zakłady nie zakupiły jeszcze odpowiedniej ilości jabłek do przetwórstwa.

Już od niedzieli dochodziły mnie słuchy, że cena jabłka przemysłowego ma spaść. Informowały mnie o tym trzy skupy w powiecie Grójeckim, ale żeby nie siać paniki, postanowiłam w niedziele tej informacji Państwu nie przekazywać. Skupujący otrzymali informacje, że od środy/czwartku cena spada o 2 grosze na kilogramie.

Aktualnie ceny jabłek przemysłowych w powiecie Grójeckim na dzień 5 października 2021 są na poziomie z ubiegłego tygodnia i wynoszą od 0,30 do 0,32 zł/kg.

Sytuacja o spadku cen, wstrzymywaniu się z przyjmowaniem i limitach, narazie krąży jako „plotka” w sieci, ale w branży co roku jest powielana! Przetwórnie chcą nakupić jabłek jak najwięcej po jak najniższych kosztach! Niestety na tej polityce zakupowej tracą najwięcej sadownicy!

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

5 komentarze

  1. Appol Opole lubelskie 28 groszy, stanowisko firmy chcesz przywoż,nie chcesz nie przywoź mamy towar,pytanie,czy co roku ? Apple Łąkta,dobrych macie pracowników,proponuję dać premię Karolinie!

Koszty opakowania jabłek drastycznie wzrosły!

Spotkanie Ministra Rolnictwa z Rolnikami! [VIDEO]