w ,

Info-Karta: Must-have każdego sadownika! Sprawdź, dlaczego warto.

Info-karta: Niezbędnik nowoczesnego sadownika. Opinie użytkowników o Info-karcie.

W dobie dynamicznych zmian klimatu i rosnących wymagań rynku, wiedza staje się kluczem do sukcesu w sadownictwie. Jednym z narzędzi, które zyskuje na popularności wśród polskich sadowników, jest Info-karta oferowana przez firmę Agrosimex.

Info-karta to system dostarczający aktualne informacje o zagrożeniach chorobami i szkodnikami, zalecenia nawozowe oraz ostrzeżenia o ekstremalnych warunkach pogodowych. Informacje te, oparte na analizach danych z profesjonalnych stacji meteorologicznych i pułapek feromonowych, trafiają do sadowników za pomocą SMS-ów i e-maili.

Wielu sadowników, w tym Jakub Wasiak, Kamil Pietrzak i Łukasz Pepłowski od lat korzystają z Info-karty od Agrosimex, by usprawnić zarządzanie swoimi uprawami.

„Korzystam z Info-karty, ponieważ są tam cenne informacje dotyczące upraw sadowniczych, jak i jagodowych” – mówi Kamil Pietrzak, plantator truskawek i sadu z rejonu grójeckiego, korzystający z komunikatów od początku ich powstania. „To bardzo ważne w moim przypadku, ponieważ Info-karta dotyczy zarówno sadów, jak i upraw jagodowych – wiśni, czereśni, które też posiadam.”

Info-karta to nie tylko bieżące informacje, ale także przypomnienia o lustracjach, propozycje programów nawożenia wapniowego i dostęp do doradców Agrosimex.

„Dzięki komunikatom Info-karty dostajemy propozycje nawożenia oraz ochrony roślin, ale ostateczną decyzję podejmujemy sami” – tłumaczy Jakub Wasiak.

„Ważne jest to, że mamy bardzo blisko stacje meteorologiczne” – dodaje Kamil Pietrzak.

Łukasz Pepłowski, sadownik z powiatu Grójeckiego, 5 lat temu pierwszy raz zakupił Info-kartę i chętnie korzysta ze wskazówek dotyczących nawożenia posypowego.

„Info-karta kosztuje około 300 zł, także nie jest to duży wydatek w ciągu sezonu” – dodaje na koniec sadownik.

Podsumowując Info-karta to inwestycja, która zwraca się w postaci zdrowszych i obfitszych plonów.

UDOSTĘPNIJ

Długotrwałe mrozy w Hiszpanii tej zimy znacząco wpłynęły na produkcję owoców miękkich

Sadownicy uwaga na Wilki!