Indie największy importer jabłek na świecie – pomysłem na export Jabłka UKRAIŃSKIEGO!?

Jak informuje portal sadowniczy https://east-fruit.com/  trwają obecnie rozmowy Ukrainy z Indiami odnośnie importu jabłka Ukraińskiego:

“…przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Republice Indii i przy udziale Państwowej Komisji Konsumentów ds. Żywności między Ministerstwem Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy a Ministerstwem Rolnictwa i Opieki Społecznej Rolników Indyjskich, rozważana jest kwestia włączenia Ukrainy do wykazu krajów eksportujących niektóre rodzaje owoców i jagód w Indiach. W szczególności mówimy o wywozie ukraińskich jabłek. Jest to zgłaszane przez służby prasowe Ministerstwa Polityki Agrarnej Ukrainy.”

Jak poinformowała wiceminister Olga Trofimtseva ds. Polityki rolnej na Ukrainie:
“Któregoś dnia otrzymaliśmy oficjalny list od naszych indyjskich kolegów z prośbą o dostawę próbnych 8-9 wywózek ukraińskich jabłek na rynek indyjski, ale pod warunkiem spełnienia pewnych wymogów “

Należy powiedzieć iż Republika Indii ma ogromne wymagania fitosanitarne, czy jabłka Ukraińskie sprostają wymaganią Indii? Informacje na temat wymagań fitosanitarnych dla ukraińskich jabłek, które są eksportowane do Indii, zostaną zamieszczone na stronie internetowej DPSA.

Przypomnijmy, zgodnie z Ukraińskim Stowarzyszeniem Ogrodników (UPOA), Indie są jednymi z pięciu największych importerów jabłek na świecie, aktywnie zwiększających import. Według Fiodora Rybalko, szef departamentu, indyjski rząd “trzeźwości” o sprowadzaniu jabłek z Ukrainy jest skutkiem wojen handlowych ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Indie zwiększają cła przywozowe na jabłko.

Indie podwyższają cła przywozowe na jabłka ze Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na wzrost ceł przywozowych rządu USA na stal z Indii. Import jabłek do Indii z Chin, największego eksportera regionalnego, jest obecnie ogólnie zabroniony. Próby zakupu jabłek w Polsce również nie były zbyt udane, ponieważ było wiele problemów z twardością jabłek, heterogenicznością partii w jakości i logistyce.

źródło: https://east-fruit.com/

UDOSTĘPNIJ
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

You may also like...

1 Response

 1. sad pisze:

  jak to jest ze mamy tyle grup i nie możemy przygotować towaru a ukrajna może co tu nie gra prezesi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.