w

IMGW ostrzega przed roztopami w 4 województwach i marznącymi opadami w aż 11.

Pomimo zapowiadanego przez synoptyków ocieplenia, w niektórych regionach wystąpią opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Z kolei IMGW ostrzega przed roztopami w czterech województwach i marznącymi opadami w aż 11.

Pogoda na środę. Synoptycy TVN Meteo zapowiadają raczej pogodną aurę na Zachodzie kraju, z kolei w pozostałych rejonach kraju  mają wystąpić opady śniegu (do 1-2 cm), deszczu ze śniegiem oraz tzw. marznącego deszczu, który może spowodować „gołoledź do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy”.

Jeśli zaś chodzi o temperaturę, to zdaniem TVN Meteo wahać się ona będzie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. „Wiatr będzie umiarkowany, o kierunku południowym i południowo-zachodnim. W porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę” – czytamy w artykule.

Pogoda na środę. Ostrzeżenia IMGW przez marznącymi opadami i roztopami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał z kolei w nocy dane o sytuacji meteorologicznej, które nieco różnią się jednak od prognoz TVN Meteo. Zdaniem IMGW, większość regionów w Polsce narażona będzie na dwa konkretne zjawiska meteorologiczne – marznące opady oraz roztopy.

fot. IMGW
Te pierwsze mają wystąpić w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, wielkopolskim, pomorskim i wielkopolskim. Z kolei roztopy – spowodowane wzrostem temperatury – pojawią się w województwach: pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW
ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 20.01.2021

ℹ Sytuacja baryczna dla Polski
Polska…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Wtorek, 19 stycznia 2021

 

źródło: RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jaki jest idealny kombajn do zbioru borówki?!

Zwrot pieniędzy wydanych na olej napędowy do produkcji rolnej. WNIOSKI OD 1 LUTEGO!