w

IMGW: ocieplenie… nawet do 13 stopni w plusie .

IMGW podał w niedzielnym komunikacie, że „w przyszłym tygodniu prognozowane jest ocieplenie”. „Od środy widoczne będzie zdecydowane ocieplenie napływające z zachodu. Prognozowana jest dodatnia temperatura przez całą dobę, a w weekend możemy spodziewać się (zachód Polski) aż 13 st. C” – podkreślono.

Według komunikatu „sytuacja spowoduje szybkie topnienia pokrywy śnieżnej, co w połączeniu z opadami deszczu, zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami stwarza ryzyko groźnych wezbrań”. „Sytuacja przypomina zespół zdarzeń, które w 1982 roku doprowadziły do powodzi. Scenariusz taki jest możliwy, ale nie musi się powtórzyć” – zaznacza IMGW.

Jak dodano, „możemy spodziewać się, iż po chwili ciepłej aury powrócą mrozy”. „Sytuacja jest dynamiczna i prosimy o monitorowanie sytuacji i śledzenie komunikatów IMGW-PIB i alertów lokalnych i rządowych” – zachęca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

UWAGA: Temperatura może sięgnąć 13 stopni Celsjusza. Potencjalnie niebezpieczna sytuacja na rzekach.

W przyszłym…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Niedziela, 14 lutego 2021

 

źródło: RadioZET.pl/PAP/IMGW
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Pogoda/IMGW-w-nocy-mroz-w-przyszlym-tygodniu-ocieplenie.-Nawet-do-13-stopni-w-plusie

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zabezpieczone: Idealny ul dla murarki ogrodowej, czyli Osmiabox od Osmia 4.0 !

Myśliwi dokarmiają zwięrzęta zimą, aby te nie powodowały szkód łowieckich na polach.