w

Ile jeszcze będziecie w stanie dokładać do zbioru jabłek przemysłowych?!

Na fanpage facebook AGROunia Sadownicy – Warka, Góra Kalwaria, Grójec pojawił się apel do sadowników, poniżej prezentujemy jego treść:

Drodzy sadownicy, bracia niedoli, pytanie brzmi dość banalnie ale pytamy Was: Ile jeszcze dacie nabierać się na stare numery zakładów przetwórczych??? Ile jeszcze będziecie w stanie dokładać do zbioru jabłek przemysłowych???

W obecnej sytuacji stałe rosnących kosztów produkcji, środków ochrony, nawozów, paliwa etc. rosnących kosztów siły roboczej i jej dużych braków należy twardo policzyć co jest dla nas bardziej opłacalne, zbierać przemysł czy zostawić to pod drzewem.

Zakłady które żyją z przetwarzania naszych produktów potrafią uzgodnić sztuczne tworzenie dużej podarzy jabłek jeszcze przed szczytem sezonu. Dla przykładu Dohler w Kozietulach Nowych na weekend zamyka zakład na weekend robiąc imprezę integracyjną, Hortex w Skrzyńsku urządza wielkie mycie a z kolei Appol organizuję serwis linni. Zbieg okoliczności a jednak powodujący spietrzenie się jabłek w skupach, co przełoży się na spadki cen.
Apelujemy o nieuleganie presji ze strony zakładów, ograniczyć a w miarę możliwości wstrzymać się od dostaw jabłek przemysłowych przez najbliższytydzień. To my jesteśmy panami sytuacji bo surowiec do przetwórstwa jest w naszym posiadaniu i to od nas zależy czy sprzedamy go z zyskiem .
To jest wojna, #wojnaopolskiesady czy po raz kolejny staniemy się ofiarami zależy o nas samych!!!!
źródło:
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sadownicy i rolnicy będą sprzedawać swoje plony na targowiskach w weekend? Nowy projekt ustawy!

Polska granica otwarta dla Ukraińców