w

Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin mają wypracować mechanizm stabilizacji cen nawozów

foto: tvp.info

Wicepremierzy, ministrowie rolnictwa Henryk Kowalczyk i aktywów państwowych Jacek Sasin mają wypracować mechanizm stabilizacji i kształtowania cen nawozów – oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Według RP.pl:

Grupa Azoty wykorzystuje moment „kiedy jest szczytowy okres cen gazu” do przeprowadzenia planowego przeglądu technicznego.

Minister Rolnictwa ma pomysł!

– Na Radzie Ministrów podjęliśmy decyzję, premier podjął decyzję o tym, żebyśmy wspólnie – ja z premierem Sasinem (ministrem aktywów państwowych – red.) – przygotowali system, taki system, który by umożliwił zakup rolnikom nawozów po umiarkowanej cenie, ale przede wszystkim też, żeby zachować ciągłość produkcji, bo to jest też ważne, może nawet ważniejsze niż cena – powiedział wicepremier.

– Pracujemy nad tym systemem. Na razie nie chcę mówić o szczegółach, mamy już jakieś tam pomysły i uzgadniamy pewne rozwiązania. Te rozwiązania przedstawimy na najbliższej Radzie Ministrów – zadeklarował.

– Tutaj bardziej pracujemy nad tym, w jaki sposób ulżyć grupom, zakładom produkującym nawozy w zakupie gazu – w tym kierunku będziemy szli – mówił.

Źródło: bankier.pl / rp.pl / Polskie Radio / PAP /

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Presja chorób grzybowych była w tym roku znacznie niższa

Lokalnie do 34-35 stopni! Kiedy upał się skończy ? Pogoda na 25 – 28 sierpnia !