w

ZNOWU! Grad i nawalne opady deszczu do 50 litrów wody na metr kwadratowy!

Na obszarze części kraju obowiązują ostrzeżenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzami z gradem. Wydano alerty pierwszego, a także drugiego stopnia. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 100 kilometrów na godzinę, uwaga też na nawalne opady deszczu.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem !

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują na terenie województw:

  • podlaskiego (z wyłączeniem powiatów: kolneńskiego, łomżyńskiego, Łomża oraz zambrowskiego); lubelskiego; podkarpackiego; małopolskiego (w powiatach położonych na południu); śląskiego (w powiatach położonych na południu).

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 60 l/mkw. oraz porywy wiatru do 100 kilometrów na godzinę. Miejscami pojawi się grad. Alarmy ważne będą do północy.

 

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują na terenie województw:

  • warmińsko-mazurskim (w powiatach wschodnich); podlaskim (w powiatach: kolneńskim, łomżyńskim, Łomża, zambrowskim); mazowieckim (z wyłączeniem powiatów położonych na zachodzie); łódzkim (z wyłączeniem powiatów północno-zachodnich); świętokrzyskim; śląskim (w powiatach północnych); małopolskim (powiatach północnych).

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 do 30 l/mkw., lokalnie do 40 l/mkw. oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami pojawi się grad. Alerty ważne będą do północy, a na Warmii i Mazurach do godz. 22.30 w piątek.

źródło: tvn24.pl / UMGW

Grad spustoszył sady jabłoniowe, plantacje truskawek, malin i borówek, a nawet tunele foliowe.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grad spustoszył sady jabłoniowe, plantacje truskawek, malin i borówek, a nawet tunele foliowe.

Dramat w sadach! Tragiczne skutki gradu dla sadowników! [FOTO]