w ,

Geneva na rynku hurtowym. Sprawdź ceny !

W sadach rozpoczeły się zbiory letnich jabłek odmiany Geneva. Jak wyglądały ceny tej odmiany na przestrzeni ostatnich lat?

W 2022 roku pierwsze jabłka odmiany Geneva od 2,50 do 3,00 zł za kg,

W lipcu 2020 roku sadownicy piękne owoce odmiany Geneva sprzedawali na Broniszach w cenie 7 zł za kilogram co daje w przeliczeniu ponad 100 zł za klatkę.  

W roku 2019 na rynku hurtowym Bronisze Geneva była w granicach 3 zł  za kg.

Cena Genev’y w 2018 r. nie przekroczyła 2,30 zł za kg.

Jak wygląda cena Genewy w lipcu 2023 roku?

W drugiej połowie lipca 2023r.  (25 lipca) ceny na rynku hurtowym Bronisze za jabłka odmiany Geneva wynosiły od 2 do 4 złotych kilogram. Jabłka sprzedawane były w dwóch sortach.

Jak dotąd podaż wczesnych jabłek na polskim rynku jest raczej ograniczona, a główne wolumeny sprzedawane są tylko w kraju.

Więcej o odmianie…

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana letnia – owoce osiągają dojrzałość zbiorczą i konsumpcyjną jednocześnie, co przypada na okres od połowy do końca lipca, kiedy to należy przeprowadzić zbiór. Owoce tej odmiany dojrzewają dość nierównomiernie.

Jabłka odmiany ‘Early Geneva’ są kuliste i kulistospłaszczone, o regularnym kształcie. Mają gładką, błyszczącą, zielonkawożółtą skórkę, z delikatnym woskowym nalotem, pokrytą przynajmniej w 50 % powierzchni, jasnoczerwonym, rozmytopaskowanym rumieńcem. Na skórce widoczne są liczne, małe, jasnoszare przetchlinki. Owoce są średniej wielkości. Ich smaczny miąższ jest biały lub kremowobiały, średnio zwięzły, bardzo soczysty, lekko aromatyczny, kwaskowatosłodki.

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana wybitnie deserowa, jabłka są doskonałe do bezpośredniego spożycia, nawet, a może w szczególności ‘prosto z drzewa’.
Ze względu na słaby wzrost drzew oraz brak konieczności ich silnego cięcia, oraz wybitnie deserowe owoce, dostępne prosto z drzewa przez około 2-3 tygodnie wakacji, odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych i działkowych.

Piros na Broniszach

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

UOKiK sprawdził jak kształtowane są ceny malin i co ma wpływ na ich wysokość.

Usłyszał zarzut kradzieży prawie 150 kilogramów owoców