w ,

Geneva dostępna na rynku hurtowym. Sprawdź ceny !

W sadach rozpoczeły się zbiory letnich jabłek odmiany Geneva. Jak wyglądały ceny tej odmiany na przestrzeni ostatnich lat?

W lipcu 2020 roku sadownicy piękne owoce odmiany Geneva sprzedawali na Broniszach w cenie 7 zł za kilogram co daje w przeliczeniu ponad 100 zł za klatkę.  

W roku 2019 na rynku hurtowym Bronisze Geneva była w granicach 3 zł  za kg.

Cena Genev’y w 2018 r. nie przekroczyła 2,30 zł za kg.

Jak wygląda cena Genewy w lipcu 2022 roku?

W drugiej połowie lipca 2022r.  (17 lipca) ceny na rynku hurtowym Bronisze za jabłka odmiany Geneva wynoszą od 40 do 45 złotych za 15-kilogramową skrzynkę w klasie ekstra; klasa druga mniejszych owoców, gorszych jakościowo kosztuję od 20 do 25 złotych za skrzynkę.

W przeliczeniu na kilogram cena za jabłka w pierwszej klasie wynosi w granicach 2,50 – 3,00 zł za kg, co jest bardzo niską stawką w porównaniu do lat poprzednich.

W czwartek 14 lipca pierwsze ceny za jabłka odmiany Geneva wynosiły 60 złotych za skrzynkę klasy ekstra i  38  złotych za skrzynkę drugiej klasy odmiany Geneva.

Jak dotąd podaż wczesnych jabłek na polskim rynku jest raczej ograniczona, a główne wolumeny sprzedawane są tylko w kraju.

Więcej o odmianie…

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana letnia – owoce osiągają dojrzałość zbiorczą i konsumpcyjną jednocześnie, co przypada na okres od połowy do końca lipca, kiedy to należy przeprowadzić zbiór. Owoce tej odmiany dojrzewają dość nierównomiernie.

Jabłka odmiany ‘Early Geneva’ są kuliste i kulistospłaszczone, o regularnym kształcie. Mają gładką, błyszczącą, zielonkawożółtą skórkę, z delikatnym woskowym nalotem, pokrytą przynajmniej w 50 % powierzchni, jasnoczerwonym, rozmytopaskowanym rumieńcem. Na skórce widoczne są liczne, małe, jasnoszare przetchlinki. Owoce są średniej wielkości. Ich smaczny miąższ jest biały lub kremowobiały, średnio zwięzły, bardzo soczysty, lekko aromatyczny, kwaskowatosłodki.

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana wybitnie deserowa, jabłka są doskonałe do bezpośredniego spożycia, nawet, a może w szczególności ‘prosto z drzewa’.
Ze względu na słaby wzrost drzew oraz brak konieczności ich silnego cięcia, oraz wybitnie deserowe owoce, dostępne prosto z drzewa przez około 2-3 tygodnie wakacji, odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych i działkowych.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obniżka cen na skupach za maliny. Jaką wymówkę tym razem usłyszą producenci ?

Chciał ukraść z pola maliny. Właściciel zajechał mu drogę ciągnikiem !